bugün

dunyanın öbur ucunada gitsek kendimizi belli etmek.
türk milleti gariptir
her lafı kaldıramaz,
ibne dersin kızar da
sikersin aldırmaz. *
türkiye 36° - 42° kuzey enlemleri 26°-45° Doğu boylamları arasında yer alır. yazları sıcak ve kurak kışları ılık ve yağışlıdır. genel yani.
-tozlanmış camlara "beni yıka" diye yazmak.
-televizyonun üstünü dantel örgü ile örtmek.
-ayda bir altın günü yapmak.
--spoiler--
turk millleti zekidir!
turk milleti caliskandir!!!
--spoiler--
yemek üstüne çay ve sigara keyfi yapmak.*
düşünmeyi unuturlar çoğu zaman,en önemli konularda bile bir boşwermişlik hakimdir.ama iş konuşmaya gelince,ahlavıp,vahlamaya varınca herkesten çok sesi çıkan insanlarızdır
misafir perver insanlar.*.
bilgisayar cd yi çalışmayınca bir güzel tükürükleyip tişört yada eşofmanın ucuyla silmek suretiyle düzeltmek.*
daima pahalı olan seçmek.
kredi kartı merakı.
beleşcilik.
hazıra konma.
parayı çok sevme.
çalışmayı sevmeme.
her yönüyle diğer milletlerden farklıdır.çay içmeyi çok sever,biraz keyfine düşkündür,gururludur,misafirperverdir...
sinemada birlikte izlenen bir filmden çıkınca o filmi birbirine anlatmak.
yabanci bir ulkeye gittiklerinde muhakkak en assagi iki turk olarak takilirlar. sicmaya bile turk arkadaslariyla birlikte gittikleri rivayet olunur.
zencilere, ''hello'' diye hitap etmek.
(bkz: hellolara bak lan)
hepsi değil ama günümüz gençlerinde alim dediğinizde '' ıyyy pis şeriatçi'' entellüktüel dediğinizde '' oo karizmatik,bilgili adam'' olduğunu düşünürler.
kıl
kendi gibi düşünmeyene kaka, pis adam demek
her şeyi çok abartmak (bkz: penis boyu)
dolandırılık, rüşvet ve üç kağıt. (bkz: süte su katmak)
adresi bilmediğimiz halde tarif etmeye çalışırız. *
iyi savaşır, vatanımızı severiz.
sen bunu yapamazsın denilen hadiseyi mutlaka hayata geçirme arzumuz.
bugün kardeşimsin dedikleri kişiye ertesi gün iç çekerek bakmaktır. eh bu muhabbeti yapandan korkacaksın diye boşuna dememişler.

not: yok diyenin alnını karışlarım.
bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyetidir.
öfkeden deliye dönüp bir anda sinir krizi geçirebilirler.
bulmacayı müteaddit adamla çözüp, üstüne sevinen millet olmamız.
bana dokunmayan yılan bin yaşasın der. bir başka gün o yılan onu ısırır . herkes aynı düşüncede olduğu için kimse karışmaz yardım etmez. sonra böyle dünyanın amına koyayım insanlık bitmiş der .

politikacılara küfreder . hırsız orospu cocuğu der. ama yeri geldimi de malı götürme edebiyatı yapar.

-ahh ben belediye başkanı olacaktım ki malın amına koyardım.
yeşil ışık yandığı anda hareket etmekte 1-2 saniye de olsa geç kalan bir araca anında kornanın basılması

kedi,köpek ( hatta civciv ) gibi hayvanlara zorla rakı içirilip sarhoş etmeye çalışılması

gecekonduları yıkmaya gelen belediye ekiplerinin,gecekonduya bayrak asılarak engellemeye çalışılması

duvarlara "buraya çöp döken eşektir " yazılması ve bunun işe yarayacağının düşünülmesi

yurt dışı seyahatinden gelindiğinde bavullara takılan bagaj etiketinin hava olsun diye kasten çıkartılmaması

yollara kaymak gibi asfalt döküldükten iki gün sonra su borusu döşemek için yeniden kazılması yolların köstebek yuvasına çevrilmesi