bugün

en saf duyguların insanıdır. gerçek türklerden bahsetmiyorum, osmanlı'dan beri bu topraklarda türk milliyetçiliği olmamıştır. o çok dillendirilen kurtuluş savaşında da halkın en büyük motivasyonu din olmuştur türklük değil.

kendi içinde bu denli büyük kavgalar içinde olan, komşusunun kötülüğünü isteyen ortadoğu zihniyetli bir millet milliyetçi falan olamaz açık ve net.
gerçek türk diye bir şey yoktur. bugün kazakistan da türk asıllı biri kimliğini inkar edebiliyorken, çeçenya' dan biri ben türküm diyebiliyor. türk bilinci kültürle sabitlenmiştir. buna göre mazlumun ahının hesabını allah için kim soruyorsa, türk töresini belleyip buna uygun yaşıyorsa, türküm derken heyecanlanıyorsa o türk tür.

yaşasın ırkımın turan ülküsü.
Göktürk,osmanlı,b.selçuklu döneminde zaten milliyetçilik yoktur ortaçağ lan o 1789 'dan sonra da bütün ülkeler devletini korumak için imparatorluk muhabbetini devam ettirdi osmanlı da bunlardan biri.
Bu ne saçma sapan, boktan bir başlık ya. Galiba yazarımız burada eski Türklerden bahsetmiş. Günümüz Türklerinin gerçek türk olduğunu düşünmüyor herhal. Ne desem bilemedim şimdi. Osmanlı'dan örnek vermişsin. Hatta sadece Osmanlıyı bu mükemmel başlığa indirgemişsin. E peki neden Osmanlı yazmak yerine tüm Türkleri kattın bu işe. Mantığım almıyor hala. Düşünsene biri Fransızları milliyetçi sanan insan modeli diye başlık açıyor... Beyin önemli bir organ. Bir kez daha kanıtlanmış oldu. Evet