bugün

Yıllarca osmanlı adı altında sözde türk padişahlığı yapılmış. hanedanlık kan ile geçer vs gibi sözlerle kanın degeri ortaya konup, şehzadelere bu aşılanmış (?) Ama gavur kızları ile evlenilmiştir. Bu durumda kan bağının önemli olduğu aşılanan şehzadeler annelerinin yurtlarına kapitülasyon vermişler (?) acımasız olamamışlardır. Belki bu iyi bir şeydir. dostluk kurup savaşmadan toprakları feteylemektir. Evet. Bunu düşünmemiştim. Osmanlı hanedanı kendini türkler için feda etmiş. Ya da ırkçi olmayan osmanlı devleti. Kana önem verdigi için ceddi olan türklere kapitülasyon verir konuma düşmüştür. Belkide.
am merakının yanında bir hiçtir.

rus karılara olan düşkünlük ondan önce çinli prensesler. am işte bunların bütün sonucu. demek ki neymiş din kısıtlamıyor aga biz geçmişten beri abazayız la.
Bendeki meraktır.
ırkçı değilim sadece ben çekik gözlü bir kıpçak-oğuz meleziyim. Eşim de türk olmalı, çocuğumun damarlarında türk kanı akmalıdır.

Çocuğa gelenek ve görenekleri anne öğretir. Annesi rus olan çocuğumu türk geleneklerine göre yetiştiremez. Ama ben 2.000 yıllık bir milletin ferdiyim. Bu milleti korumak bana tomris ana'm, mete ata'm tarafından verilmiş görevdir.

Ayrıca, "eş" demek, seninle aynı, seninle denk, seninle eşit demektir.
Bir türkün "eş"i nasıl arap olur, fars olur ?