bugün

Mevzunun doğru şekli böyledir.

Ortada bir nefret yok. Sadece yediği kaba sıçılmasından dolayı kaynaklanan anlaşmazlık var.

Eğer sicilmazsam problem yoktur.
HEee bi de vergiler ve Elektrik faturalari var.
evet, hatta kürtler türklere düşmandır.
olmamalıdır zaten. kürtler de türklere düşman olmamalıdır. ırklara dayalı ne dostluk olabilir ne de düşmanlık. herkes dost olsa zaten dünya çok daha güzel bir hale gelirdi. çok mu şey istiyoruz?
kesinlikle yanlış olan önerme.
Yahu ben izmir'de yaşıyorum yıllardır ve o derece açık görüşlü insanlar(övgü değil objektif bakış açısı) ancak onlar dahi kürt kelimesini çoğu zaman nefret söylemi olarak kullandı bulunduğum ortamda.
Peki şu aşamalara bakalım. Kürtlerin kaçakçılık yapmaları kaçak elektrik kullanmaları vs. Sen iş imkanı sağladın da adam çalışmam mı dedi? Çok mu seviyor sınırda can savaşı vermeyi? Şehre gelip inşaatlarda çalışanları da mülteci saydınız, hor görüp dışladınız. Pis kokuyor dediniz.
Sözde kaçak kullanıma gelelim ben 1 yıl Van'da yaşadım gördüğüm kadarıyla öyle bir muhabbet yok elektrik ulaşmış olan yerlerde insanlar gayet medeni şekilde elektriğini kullanıyor. Elektrik ulaştırmadığın adam zaten hizmet beklemez gider elektriğini alır. Vakti zamanında tek elektrik kaynağının karakollarda bulunduğu sınır şehirleri var. Sen sınırım da sınırım deyip tüm kaynağını askeriyeye yatırırken o bölgede tüm sanayi imkanını istanbul-izmir gibi metropollere yığdırdın. Ulan elektrik getireydin. Gazını iran'dan alıyorsun ama doğal gaz en son Van'a gidiyor fikrin var mı bu konuda.
Onun dışında her memlekette belli bir kaçak elektrik kullanan kesim var zaten.
Objektif olalım. Toprak kaybetme fobinizden sıyrılıp biz o topraklara ve orada yaşayanlara ne kadar sahip çıktık diye bir sorgulayın.
dağın tavşanı siklememesi olarak da okunabilir.
halkın işinde gücünde ve özünde sağduyulu olan çoğunluğu için gayet geçerli bir önerme. üç-beş azgının kışkırtması veya yasadışı bazı örgütlerin ayrılıkçı/kışkırtıcı propaganda çabaları halkın genelindeki şiddeti dışlayan, birbiriyle iyi geçinen karakteri ortadan kaldıramaz.