bugün

kendi üniversitem diye demiyorum ama gazi bunların arasında değildir. eksi reputationa sahiptir hatta.
(bkz: nişantaşı üniversitesi)**
kisisel görüsleri bir yana birakacak olursak, dünyanin en populer platformlarindan biri olan times higher education'a göre 'prestij' olarak yapilan degerlendirmede (world reputation) sadece odtü vardir. akademik özelliklerin toplami olarak yapilan siralamada ise ilk 200e türkiyeden 4 üniversite girmistir, bunlar da sirasiyla
1.odtü
2.bogaziçi
3.itü
4.sabanci
olarak belirtilmistir.
benim kendi görüsüm ise prestij kavramini nasil ele aldigina gore degisir.
eger olay mezun olduktan sonra is bulmaksa ankara ve cevresinde odtü-bilkent prestijliyken
istanbul ve çevresinde bogaziçi ve itü nün prestiji var. kusura bakmasin kimse ama ne sabanci ne de koç mezunlari bir itü-bogaziçili kadar kolay ve prestijli isler bulamiyorlar. nerden mi biliyorum? çünkü etrafim koç-sabanci mezunu işsizlerle dolu. bütün bogaziçili ve itülüler paranin a.. koyarken. ben ise hiçbirine mensup degilim olmadim da (bogaziçi-itü). tarafsiz bir görüs sayilabilirim.
(bkz: bezm i alem vakıf üniversitesi)
(bkz: biruni üniversitesi)
(bkz: melikşah üniversitesi)
(bkz: mevlana üniversitesi)
(bkz: özyeğin üniversitesi)

şaka maka ironi yapalım derken bu kadar saçma sapan üniversitenin var oldugunu öğrenmiş olduk.
celal bayar üniversitesidir. *
prestij içen amelelerin bulunduğu üniversitelerdir.
abant izzet baysal, ahi evran ve ibrahim çeçen üniversiteleri..
Bilkent tektir.
fakültesine ve hatta bölümüne göre değişir. zaten bunun sıralamasını içeren listeler yayınlanmıştır.
maltepe üniversitesi

boğaziçi üniversitesi

tabii ki gaziantep üniversitesi.
Bölümüne göre değişir ama genel olarak odtü ve boğaziçi'dir.
Sayılı teknik üniversitelerden birisi olan karadeniz teknik üniversitesi De bunlardan birisidir.
ufacık tefecik diye kimsenin aklına gelmiyor okulum galiba. hiçbir üniversite sıralamasında adını dahi göremezsiniz. zaten milletimizin yüzde doksanı devlet üniversitesi olduğunu bile bilmez. lakin türkiye'deki 190 küsur üniversite arasındaki 6 araştırma üniversitesinden biridir. "prestij" kelimesiyle ciddi manada özdeşleşmiştir. asla okulumu yahut kendimi övme gibi bir amacım yok, lakin durum böyledir.
galatasaray üniversitesi.
Bilkent. gerisi laga luga.
Gazi , hacettepe , ankara , odtü , boğaziçi , istanbul , itü . Özellerden ise bilgi , bahçeşehir , bilkent .
peeeh çektiren başlıktır.
buraya celan şengör hocanın bir sözünü ilave etmek istiyorum, hoca bir konuşmasında diyor ki : " Türkiye'de üniversite yok, bizim temel sorunumuz budur",

Not: buraya koç üniversitesi yazanlara cevap olaraktan, tuvalet kullanmayı bilmeyen bir öğrenci kitlesine sahiptir okul, bilginize sunarım.

(bkz: Sıc101)
odtü
itü
boğaziçi
bilkent
koç
sabancı
istanbul üni.
ankara üni.
marmara üni.
gazi üni.
Odtü, itü, Boğaziçi, istanbul, marmara, hacettepe, Ankara, gazi, Galatasaray tabi ki.
Prestij universitesi.
Odtü, Boğaziçi, iTÜ, Bilkent, koç, Sabancı Üniversiteleridir.
Bilkent, odtü, boğaziçi, itü, ankara üniversitesi.
Ankara Üniversitesinin asla yer alamayacağı üniversiteler listesidir..
selçuk üniversitesi. sırf ben okuyorum diye prestijlidir tabi.
Gelecekteki üniversitem...
Quacquarelli symonds dünya üniversiteleri sıralamasına türkiyeden giren üniversitelerin bilkent tarafından hazırlanıp yayımlanmış halidir.

http://www.bilkent.edu.tr...r/information/qs_2014.jpg
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar