bugün

evet maalesef çoğumuz bir futbol sohbeti gibi ilim tartışamıyoruz.
Ülkenin derin adama değil derin zihniyete ve ilime ihtiyacı vardır illaki olay derinlikse.
görsel
işte bundan dolayı kendimi çok yalnız hissediyorum. Tek saadetim kitaplarım oldu.

Fikirler çarpışsın. Yeni şeyler öğreneyim diye uğraşıyorum ama sohbet sırasında yine çok konuşan ben oluyorum. Sadece beni dinleyenler oluyor yada "o öyle değil" demekle yetinenler oluyor. Muhalefet olun, eleştirin beni belgelerle, ama nerdee.

Çok yalnızım sözlük.
iddialı ve bayağı bir önermedir. öncelikle abd gibi koca bir kıtadaki insanların hepsini cahil olarak ithaf etmek, bana kalırsa yazarın "derin adam" kastından hiçbir şey anlamadığına kanıt olabilir. abd'de yaşamış bir insan olarak diyebilirim ki aklınızın hayalinizin almayacağı konularda eğitim gören ve başarılı olan insanlar tanıdım. samimiyet konusuna gelirsek ise, yine abd'ye özgü bir sosyal kuraldır, insanlar birbirlerine karşı yapay bir samimiyete sahip ve en dandik amerikalı bile facebook listesinde binli rakamları kolayca görür, bu durumlar onlar için öylesine bir meseledir, mesaj atsanız cevap vermeyecek olanı da çoktur hatta.

türkiye'ye gelirsek, ülkede derin adam değil, derin adama değer vermeyen bir toplum var. daha bugün ilber ortaylı'ya durduk yere laf atan insanlar vardı bu sözlükte. sen bu adam seviyesine getirebildiğin beş tane adam gösteremiyor, olanı da niyeyse yaftalıyorsun, sonra da bir başkası çıkıp ama "derin adam" yok diyor. bir insanın derin olması, derinlikten bahsettiğin eğer kültür çeşitliliği ve bilgi birikimi ise, bunun yolu sadece iyi üniversiteden geçmez. açıp okuduklarından, merak ettiklerinden, dinlediğin ve izlediklerinden, gezip gördüklerinden ve sosyal çevrenden de geçer. italya'da bir arkadaşım vardı, sırf dostoyevski'yi rusça okuyabilmek için rusça öğrenmişti. ben bakıyorum, bizim ülkede türkçesini okumayan, "iki cilt kitap mı olur yaa" diyen insanlar görüyorum. ancak bu demek değil ki koca ülkede derinliği olan bir adam yok.
Adamı buldun derinini arıyorsun. Umut dünyası gerçi.
hahahaha. Niçin ülkeden gidiyorum farklı yerlere , işte bu yüzden. Avrupaya gidene kadar takılacam sonra zaten gerek yok. avrupada kimsenin umurunda değil siyaset, bazı bölgeler hariç.

Afrikaya falan gidin. güzel yerlerdir.
sığ adam çokluğundan olabilir. derin adamı yaşatmıyorlar mirim.