bugün

sınırda bir tel örgün var çok kolay bir şekilde giriş yapabiliyorlar. zaten ben bu sınır ne amaçla var anlamadım arkadaş. önüne gelen çiti kaldırıp geçebilecekse ne anlamı var sınırın, çizginin ve kuralların?
kendilerine tc kimliği verilen insanlardır.
Akpnin hergün 3000 oy daha almasi anlamina gelmektedir. Yazık.
Kaygı verici ve rahatsız edici bir göç durumudur.
Dünyaya, insanlığa, yaşanan felaketlerde mağdur olan halklara duyarlı olmak doğru bir davranış olarak kabul edilse de, kapasite ve imkanlar sınırlarını zorlayarak, buna göz yummak, kendi halkına vereceğin, zararların başında yer alır.
Aynı mahallede oturduğunuz komşunuzun, "Karnım aç" deyip, ağlayarak kapınızı çaldığı, tedavi olamadığı için hayatını kaybettiği, faturasını ödeyemediği için, mum ışığında ders çalışan, evlatlarını seyretmek zorunda olan bir babaya, bu göçün masumiyetini, yapılması gerektiğini anlatamazsınız! Anlamaz, anlayamayız!!! Kabul etmez, edemeyiz!!!
Suriye'li ya da Tanzanya'lı olması değildir sorun olan. Sorun, insanca yaşamaktan, asgari geçinebilme şansından mahrum olan yurttaşlarımız dururken, vergilerimizin ve yardımlarımızın oraya aktarılmasıdır. Önce can, sonra canan!!!
eğer gerçekten yardımcı olabiliyorsak, çok güzel davranıştır. olayı para pul olarak düşünüp tenkit edenler bir de bizim o duruma düştüğümüzü düşünsünler ve sığınmak istediğimiz her devlet kendi sorunlarını öne sürerek bizi kabul etmese ne yaparız? bunları düşünün az biraz.
sınır sınır değil yol geçen hanıdır. elini kolunu sallayan giriyor çıkıyor. yazık böyle iş mi olur?
büyük bir ekonomik yüktür.

bari karın tokluğuna fabrikalarda çalıştırsak o zaman maliyetleri dengelenir.
(bkz: muhacir ensar kardeşliği)
bulundukları yerde kürtlere baskın gelip çatışmaya girebilirler.

şimdi kürtler düşünsün.
ankarada, özellikle sıhhiyede ve civarında; metro çıkışından her on adımda bir çocuklarıyla sokağın ortasına oturmuş dileniyor olarak görebilirsiniz.
kötü davranılması gereken suriyelilerdir.
kesinlikle bir an önce durdurulması gereken durumdur. Suriye ile milletimizin hiçbir ama hiçbir alakası yoktur. Bu yapılan eylemin tek amacı sanılanı aksine 'yardıma muhtaç din kardeşlerimizi bu işkenceden kurtarmak' değil bile bile potansiyel akp seçmeni kazandırmaktır. Ha zulüm gören insanlara yardım edilmelidir ancak bu insanları kendi ülkenize alıp yerleştirmek nasıl bir aklın ürünüdür? Türkün türkten başka dostu yoktur . Ayrıca ingiliz basınına bu haberin nasıl yansıdığından haberiniz var mı? Resmen kıçlarıyla gülmüşler. Ayrıca neden suriye? dünyada bir sürü yardıma muhtaç insan var. eğer amaç yardmseverlikse neden sayın tayyip bey sürekli Müslüman insanlarla manipülasyon yapıyor?
benim aç insanımdan daha çok para alıyorlar .
gelenlerin hepsini antalya ya mı gönderdiniz amk dedirten durum. antalya da Suriyeliden geçilmez oldu. türkçe konuşana hasret kaldım lan.
Bir de bunlar hakkında ilginç söylentiler var, yok 5 liraya sikişiyolarmis, yok 10 liraya sikisiyolarmış. 30-40 lira bari deyin sivri biber 12 lira amk.
ama 300 uygur türküne açacak yerimiz yoktur. çünkü arap hayranı berbat bir yönetimimiz var.

osmanlı dağılma sürecince hasta adam dendiğinde ilk avanta peşine koşan aç gözlü arapları zora düştüklerinde seve seve kabul edecek kadar midesiz bir ülke olduk. evet nefret ediyorum araplardan, ama asla ırkçı değilim.

(bkz: sykes picot antlaşması)
Açık kapı politikası uygulayan devletimizin hümanistliğini ve ümmet liderliğini gösterir.

Faşist köpekler anlayamaz.