bugün

Uzun Ak saruman'ıyla,işçileriyle,projeleriyle birbirine benzeyen türk-isen benzetmesi.

ismail Abi, Isengard Sanayi Odalarına iş başvurusu için gelmiştir; bekleme salonuna girer ve bir Orc görüp yanına yaklaşır,
-Selam hacı; iş başvurusuna gelmiştim de, beklerken sorsam mı bir iki soru?
+Aleyküm selam; buyur sor abi, yalnız biraz acele et, şef bu aralar bana fena takık..
-Şimdi sizin SSK'nız var mı?
+ yok abi
- Yol, yemek'i ne yapıyonuz??
+ hep yayan hep yayan, acıkırsak da bir birimizi yiyoruz;
-hadi be.. Üzüldüm şimdi; ezdirmesenize olm kendinizi,
+Abi ben de dedim; mağara mağara afiş astık, zincirlerimizden başka neyimiz var kurtulacak dedik; biz olmasak Isengard'ın hali nicedir, Saruman kim olur lan dedim??
-ne dediler?
+Abi zaten asgari ücrete çalışıyoruz biliyosun, sen de ben de 657'ye tabiyiz. bi yanda Uruklar bi yanda Saruman.. Ölene kadar çalışıcaz mecburuz;başka şansımız yok" dediler
-E haklı değiller mi ama..
+Abi millet parayı ent yarışlarına yatırıyor, langırt oynuyor.. kaç yüzyıldır durum böyle. Makina Fakültesine çevirdiler güzelim Isengard'ı.. Ah bi bana verecekler var ya..
-Sen ne yapacan da??
+Merkez Isengard'ı kurucaz abi dahası var mı?
-Emaaaaan. Sıkma canını. Ne dicem; Yok mu bana göre bi iş?
+Abi her şekil iş bulunur. Yeter ki içerde adamın olsun. bak mesela Ak Gençliğe üye olanlara warg veriyorlar, biz kalıyoruz böyle.
-deme!!?1!
+öyle abi. adamlar her yere dağılmışlar.. Uruklar attı kapağı Saruman'ın kulesine; anlıcağın kadrolaşmanın haddi hesabı yok..
-vah vah vah; Sizin yok mu olm bi belediyeniz,bi teşkilatınız??
+Abi var olmasına var da, ödenek gelmiyor.. Biz ne yapalım..
-Sen de haklısın tabi..
+Yalnız bu aralar mevzu var galiba; geçen hafta Gondor'un bir Kartal'ı bizim hava sahamızı işgal etmiş, bizimkiler de avlamışlar hayvanı..
-Gondor'un??
+he valla.. biz de anlamadık..
-ne oldu sonra??
+abi durumlar karışık şuan. gondor bizi doğalgazla tehdit etti; arkamızda Fangorn Ormanı var, odun sobası kurarız gene ısınırız dedik..
-Atara atar, gidere gider.. Vay be..
+Sen bi de bize sor onu; madenciler kan ağlıyor abi.. Biz bu kadar ziyneti kime satcaz. Küpe taksak şişlerler yemin ediyorum. Gondor bizim en büyük pazarımızdı. Artık takı almayacağız dediler..
-Siz kaşınmışınız ama deme öyle şimdi..
+Abi ben mi dedim girin diye.. Geçen gene göçük oldu.. abi 103 kişi öldü.. 2 aya unuttular.. Hepsinin Orc olduğunu söylememe gerek yok heralde.. -...
+Olan hep bize oluyor be abi.. Valla yazın bi elf düşürsek de evlensek, kurtulsak şu diyarlardan der olduk..
-Elf'ler geliyor mu buralara??
+Offf. Gelmez mi abi.. Abi bu nehir varya, bunun altında gayzer var gayzer. Sauna gibi oluyor yemin olsun.. Sen asıl yazın gelcen buralara..
-Bana bak bi, bu Gondor'lular sıcak su'ları istiyor olmasın..
+Olabilir abi.. zaten hep amaçları sıcak sulara inmek değil miydi??!? Neyse bize bişi olmaz. Arkamızda Mordor var..
-Ya olmazsa..
+(Hafifçe bi gülerek)Ya abi bırak dalgayı.. Sauron gelmeyecek ha?? Burası da bi nevi Küçük Mordor'dur yani.. Hem her Isengard'lı asker doğar.. Savaştan mı kaçıcaz.. Bi bakmışın 82 Miğfer Dibi, 83 Minas Tirith..
-Öyle diyon da Gondor da boş değil; bak Gandalf Ayı'ya biniyo diyor, sizinkinin var mı bi hüneri..
+Abi bizimki bi Warg'a binmeye çalıştı, düştü. Kestiler hayvanı.. Ama olsun, bizim ki büyük orta dünya projesinin eş başkanı..
-Haaa... Anladım o zaman. iş yok yani. Bana gene kapının önü gözüktü o zaman.
+Yapcak bişi yok abi.. istersen gel ocak'a bi çayımızı iç..
-Çay var mı sizde?
+Olmaz mı? Hem de Hobbit kanından...