bugün

öncelikle başlık sol'la imtihanı olacak idi fakat anlam kargaşası olmasın diyerek bu şekilde açıyorum. önemli olan elbette içerik. size derin bir araştırmamı sunayım dedim her ne kadar değer bilmeseniz de.

Neredeyse her konuya el atan bu sol çok çekti, çok çektirdi.

*Sol el ile yemek yemek haramdır.
*Sol ayakla tuvalete, banyoya girilir.
*Günah yazan melekler sol taraftadır.
Dinen kötü olarak görürüz her nedense.

*Sol bek çıkmaz Türkiyeden.
*Sol kroşe işini bitirir dağ gibi boksörün.

*Sollanmak insanların zoruna gider her nedense. Solda trafik hızlıdır ama kazalar hızdan olur.
*Solda sıfır bırakırız ezmek yerine.
*Sol-mak vardır biter güzellikler, ispanyolcada güneş oluverir anlamı.

*En laf dinlemeyen notadır. Milyarlık enstrüman alırsınız ama ayarlanması sorun olur küçük bir farkla bozuk kalır. Aynı zamanda üç harfli tek notadır sol. Üç harfliler iyi şeyler çağrıştırmaz bizde.
*Sol taraftan kalkarsak kötü geçer günümüz.
*Galiba iyi olarak bir tek kalbimiz bu tarafta. Ne çektirirse kalp çektirir zaten. En büyük derdi aşk acısı gibi gösterir âşıklar.
*Askerde üç sola bir sağ karşılık verir. Sağol yoktur sol vardır.
*Latin alfabesi soldan başlar yazmaya. Arapça sağdan. Sadece tesadüf olmasa gerek.
*Sol beynin düşüncesi sabittir denilir hatta hayal gücünü körelttiği varsayılır.
*Solun bir anahtarı olduğuna göre kilidi de var herhâlde.
*Vidalar, çeşmeler sola doğru açılır sağda kapanır.
*Bir de cana yakın olmama durumu var. Çok solsun sende derler adama.

Ha birde siyasi görüş var, herhâlde bu kadar sübliminalliğin içinde kaybolup gidecek. Yıllardır dinsizlikle, komünizmle bağdaştırılan. Bir doğru bir yanlışı da kabul ettiriyor kimi zaman.

not: bunu bir dergide yayınlamak istedim yayınlamadılar o kadar dengesiz subjektif yazıların arasına bir araştırma sıkıştıramadılar. ne diyeyim böyle bir düzen yazmayı yararsızlık amacı güttüren düzen zor yıkılır herhalde.