bugün

nedeni gayet açıktır, türk insanı olarak gereksiz konuların üzerinde o kadar çok duruyoruz ki hiç bir konuda ileri gidemiyoruz. hala geçmişte yaşayan insanlar var türkiyede. hala osmanlı 4yüz yıl hüküm sürdü diye, biz şöyleydik biz böyleydik diyen beyinsizler var ama bunlar gelecek için kıçlarını kaldırıp bir şey yapmazlar. hadi onu geçtim iki yıl önce, bir kızın üniversitede başına ne takacağına karar vermek için haftalarca gündem oluşturuldu, tartışanların çoğuda erkeklerdi. lan bu mu kaldı yani, sen 70 milyon nüfuslu bir ülkesin ve her şeyi çözdün aya adam yolladın kadınların üniversitede nasıl gezdiği mi kaldı konuşacak? ve ya onuda geçtim şuan sözlükte yazan insanların çoğu ya üniversiteli ya da üniversiteyi bitirmiş çalışan insanlar, sol frame e bakıp gördüğümüz başlıklar türk geçlerinin ne hakkında kafa yorduğuna birazda olsa delildir aslında, tabi ki sözlük geyik de yapma yeridir falan filan, sürekli bilim üzerine yazılsın demiyorum ama açılan başlıklara cidden kafa yorulduğunu düşünüyorum ve kafa yorduğumuz şeyler kadın, din ve bekaret ya da bunların kombinasyonları. şahsi düşüncem bu konuları aşmadıkça türkiye olduğu yerden bir adım ileriye gidemez, geçmişle yetinmeye devam ederiz.
dinin toplumda giderek baskısının arttırmasıyla ortaya çıkan durum.
geliştirmek yerine değiştirmeyi düstur edindikleri için.
avrupa yerine ortadoğuyla bu kadar iletişim halinde olursak ileri gitmek bi yana daha da geri gideriz.
ülkenin yüzde 99 nun müslüman olduğunu idda eden vatandaşları oldukça normaldir.
ileriye gitmek için pek bir çaba sarfetmemesinden dolayı olabilir.