bugün

a)Cehalet
b)Cahil ve aptalların cahil ve aptal olduklarını anlayamayacak kadar cahil ve aptal olmalarıdır.
Tektiplestirme. Sosyal alanda en iyi olanı ben bilirim mantığı. Herkes aptal bir akıllı benim kafası.
Elflerdir.
Profesörüm diye geçinen insanlarin hala düzgün bi eğitim sistemi hazirlayamamasidir.
Gençliği siyasete iten nedenlerdir. Gelişmiş ülkelerde siyaset ve politika az biçimde halka yansırken , geri kalmış ülkelerde gençlik politika ile ilgilenir. Çünkü yöneticilerin bir eksiği olduğu fikri gençliğe aşılanmıştır . Bilinç altına kazınmıştır. "Siyaset taviz verme sanatıdır. Şereflileri taviz vermez." -Hüseyin Nihal ATSIZ
yetişkinlerin kahvede, gençlerin sözlükte konuşarak ülke sorunlarını çözdüklerini sanmaları dolayısıyla fiilen hiçbir şey yapılmaması olabilir.
islam. dunyanin en buyuk sorunlarindan biridir ayrica kendisi.
Pkklı köpeklerdir. Kökü kuruyana kadar da onlar olacaktır.
Faşizm, cehalet, ''insanlığın'' amansız hastalığa yakalanmış olması.
düşünce yapısı.
sevişememektir.
sevişememektir. sevişemedikçe başka alanlarda saldırgan oluyor insanlarımız. halbuki bi sevişip rahatlasalar bu kadar embesil, idiot, gerizekalı, moron olmayacaklardır. ayrıca yıl 2015 görüyorum hala heteroseksüeller falan var. bunları aşın artık gözünüzü seveyim heteroluk mu kaldı allasen, ver gitsin yeter, rahatla.
fanatizim.

nerden bakarsan bak, fanatizim.
partiyi destekler gözü kör olur,
takımı destekler gözü kör olur,
fanatizim olduğu sürece gözümüz hep farklı fikirlere kapalı olucak ve bu da bizi geriye götürmekten, birbirimize düşürmekten başka bir işe yaramayacak.
Kulturel etnik ekonomik dengelerin tutarsizligi.. Kimlik kisilik kaygisi.
En buyuk sorunumuz teror elbette.. Acilim hezeyani yasamis bir siyasi anlayistan sonra kaos ortami..
Rabbim yar ve yardimcimiz...
(bkz: akp cemaat pkk hdp)
dincilik...
beştepe...
akp ve pkk'dır.
solcular ve hak dinden sapanlar. bir milletin terbiyesini bozacak türden insanlar olurlar.
Yalan.

En baştakiler gözlerini kırpmadan yalan söylerken. Halkı, vatandaşı niye söylemesin.

Yalanını şaapiyim. Yalancısın.
kürtler ve dinciler.
her konuda bilgi sahibi olan insanlar en büyük sorunumuz, bilmiyorum diyebilen birileri olmalı artık.
görsel
Sorun cözülmüş olurdu.
Herkesin her şeye eleştirel bakıp yine herkesin öz eleştiriden yoksun olması.
Halkın çoğunluğunun ilkesiz ve karaktersiz olmasıdır.