bugün

kürtler.

net.

ekleme: pkk değildir. Bazıları hemen pkk ile kürtler aynı şey değil diye atlayacak ama zaten pkk ile kürtler aynı şeydir diye bir ifadem yok. * en büyük sorun kürtlerdir, sonra pkk.
Kürtler degil pkkdir.
Medya abartısı ve terörizm olayları.
yanlış insanları yanlış yerlere getirmesi.
Metrobüste sabahın köründe saçma sapan sebeplerden edilen komik kavgalar.
ülkemize has kafasızlardır. dünyanın hiç bir yerinde bulamazsınız böylelerini ve her karşılaştığınızda, aynı nefesi soluduğunuza lanet edersiniz.
pek çok nedenleri ardı ardına sıralayabileceğimiz problemlerdir. işsizlik, nüfus, kürtler, eğitim ve sağlık listede başı çeken sorunlardır. çözümün olduğu problemlerdir ayrıca. örneğin, çok çocuk yapan kürtlere nüfus planlaması eğitimi verilebilir.
cahillik.

lakin her alanda. bizim okumuş insanımız dA cahil.

özgün bir kültür olusturamadik. universitelerimiz eğitim değil seks yuvası. her şeyi bozuk bu ülkenin.
pkk , bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak .
insanlarinin kaliplarindan cikamadigi basmakalip dusunceleri. belli bir ideolojiden bahsetmiyorum. kemalist gecineni de cemaatci olani da bilmemnecisi de birbirine cok zitlasmis ve bu zitlasmanin sebebi kendi dusuncelerinden ziyada ailelerinden, yetistigi ortamdan hatta izledigi haber kanalindan kaynaklanan bir durum. artik kisinin memleketine gore bile destekledigi siyasi partiyi tahmin edebilecek duruma gelmis bir ulkede oy verenlerin kendi birikimleriyle degil etkilendikleriyle oy verdiginin kaniti. ya da kendi birikimlerinin olmayisinin kaniti. bir de cok kasinti bir ulke bence. keske burda dogmasaydim dedigim cok oluyor da iste, insan yine de sevebiliyor. gibi.
istikrar.

en basitinden futbol, büyük/küçük hiçbir kulüpte kimse 1 sene boyunca koltuğunda gönlü rahat oturamıyor. ertuğrul sağlam hariç kaç teknik direktör sayabilirsiniz uzun süreli çalışmış?

veya eğitim; herkes sürekli olarak tayin ister, mevki ister - yerinde durmak istemez. göçebe hayattan kurtulduk sözü de yalandır bu açıdan. görünürde kurtulduk, gerçekte ise değişen bir şey yok..

politikada; x partisinin eğitim programını y partisi başa gelince çöpe atar. y partisini geçtim, x partisi eğitim bakanını değiştirince bütün eğitim politikası değişiyor. bu ne böyle amına koyıym diyor insan, siz demiyor musunuz?

hiçbir alanda düzgün bir planı yok türk insanının, geleceğe dönük olarak; 'ben 5 sene şu işi yapayım, sonra bunu yaparım' demez asla. "zamanı gelince düşünürüz" kafasından kurtulunamadığı için de yumurta kapıya dayanmadan dank etmez hiçbir sorun. çünkü kendi de bilir, 5 yıl sonrasına göre yaşayamayacağını.
kol gibi vergiler.
--spoiler--
gece yatmak, sabah kalkmak bilmemek.
--spoiler--
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktır.
ön yargı
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak.
sorun türk mentalitisindeki bölünmüşlüktür.
(bkz: içteki düşmanlar) işte türkiyenin en büyük sorunu bu.

dıştaki düşmanlarla bir şekilde baş ederiz ama içteki düşmanlar olduğu sürece bu ülkenin bir yerlere gelmesi her daim engellenilir.
alt kimlikler etnik tipler vs. bunlar yüzünden türklük elden gidiyor şu sıra.
abazan erkekleri, işsizlik.
tartışmasız akp iktidarıdır.
bir türlü raya oturtulamayan eğitim sistemi.
türk insanının en büyük sorunu; doğru olan bir önermeyi, o doğruyu söyleyen kişinin yanlış bir işini göstererek yok saymaktır. örneklersek; - abi bu sayfa beyaz
-- sen geçen günde gökyüzüne kırmızı demiştin halbuki maviydi, bu sayfanın ne renk olduğu önemli değil, asıl önemli olan senin yanlış olman.

bu gibi örnekleri, takımlar üzerinden ya da politika üzerinden düşünürsek daha da anlamlanacaktır.
(bkz: kıbrıs sorunu) Ab'ye girmeye engel.
f klavye kullanmamakmış.
abaza erkeklerdir. evet kesinlikle budur. hatta siyasi sorunlara da bu sebep yol açar. abaza olanların kafası başka şeylere yönelir ve sorunlar da böyle başlar.
güncel Önemli Başlıklar