bugün

2011 ilk çeyreğindeki yüzde 11 büyüme rakamı ile gereçekleşen durum.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25227996/
dünya ekonomisinde brezilya ile birlikte önümüzde ki 10 yıl içinde G8'e katılmamızın geçerlilik sağlaması.

*işte o üç yeni ülke: iRAN + TÜRKiYE + BREZiLYA
insanımızın %x'nin bana ne büyüme oranından, ben cebime bakarım diyeceği durum.
x, kişinin ideolojisine göre değişirç
kemer sıkmada dünya rekorlarımızın yardımcı olduğu diğer bir rekordur.
(bkz: size does matter after all)
bu turkiyedeki istikrarın en buyuk kanıtıdır.
Halka yansımayacak durumdur.
(bkz: şakirttir ne yapsa yeridir)
iktisatta büyüme tek başına yetersiz ve nicel bir kavram olup, kalkınma kavramıyla paralel ilerlerse bir anlamı olacaktır, sonuç olarak türkiye'nin büyümede kahinat 1. olması halkımızın yoksul olmasını engelleyemiyor.
Ekonomideki aşırı ısınmanın bariz göstergesidir. Tüketici kredileri %25'e kısa sürede çekilmezse bu cari açıkla çok dayanamayacağımızı bağırır.
cari açık rekorunu da yanında getirmiştir. bunun yorumlaması ideolojiye göre de değişmemektedir. tamemen bilgi ile alakalı. tehlike çanlarının çaldığını merkez bankası da hükümet de duyuyor. ekonomiyi soğutmak için ardı sıra önlemler alınırken, bankalara %6'dan fazla büyümeyin denmişken kalkıp "yaşasın ekonomi rekor kırdı" demek sadece bilgi eksikliğindendir.

bir de sadece 3 ayda %25 büyümüş olan bankanın yıl sonunda müşterileri nezdinde imajını sarsmadan %6 büyümüş olması hayalden öte değil diye düşünüyorum.
palavradan başka bi özelliği olmayan durumdur. dışarda bu kadar üniversite mezunun boş gezdiği bi ülkede.
bunun neyini yanlış bulup ta eksi veren arkadaşlar var anlamıyorum.
rosava'dan inciler adlı listeye bir yeni maddedir. vallahi tanışıp yanlış düşündüğünü bir şekilde anlatmak isterim. cacık olmaz hocam, cacık olmaz. umutlanma.
(bkz: Sen bide benimkinin nasıl büyüdüğüne bak)
2011 ilk çeyrekte türkiye nin yüzde 11 büyüme ile gereçekleştirdiği durumdur. bu büyüme daha çok sıcak parayla olmuştur. öyle yada böyle rekor kırmıştır türkiye. işin kötü tarafı liberal ekonomide çok büyümede (adamlar açık açık diyor az büyüyeceksin kardeşim yok öyle çok büyümek) iyi değil ya enflasyon oluşuyor ya da dış açık ortaya çıkıyor. şuanki durumda türkiyede enflasyon artışına sebebiyet vermemiştir ama cari açığıda artırmıştır bu türkiye için hiçte iç açıcı durum değildir. geçmişte türkiye de yaşanan krizlerin temel sebebinde dış açık yatar. dış açık iyi yönetilmediği takdirde kötü sonuçlar doğurur şuanki durumda iyi bir şekilde yönetiliyor bir sorun olmuyor ama bu açık bir panik ortamı yaratıyor eğerki açık büyümeye devam ederse panikte artacaktır yeni krizle karşı karşıya kalabiliriz. umulurki devlet yada merkez bankası gereken önlemleri alırda ülkemiz yeni bir kriz yaşamaz.
(bkz: sen bunu gelde külahıma anlat)
(bkz: türkiye nin ekonomik büyümede çin i geçmesi)
hızlı büyümenin, ekonomisi bozuk ülkelere has bir özellik olduğunu bilmeyen, amele böbürlenmesidir.
sağlıksız bir gelecektir.
(bkz: ısrarla aynı başlığı açmak)
"Türkiye Büyüyor""Balon üfledikçe şişiyor"