bugün

Dünyayı aşırı sevmek (Dünyaya tapmak). Zira maddi dünya vahşidir. Kendi muhabbetini taşıyanı da vahşileştirir. Yani hiç ölmeyecekmişiz gibi dünya hayatının peşinden gidiyoruz. Halbuki ölüm var. Keyifleri kaçıran ölüm.
Tayip
Siyasal islam
Ben yaptim oldu Mantigi...
Dolarin 4tl olmasi.
Bu soru, ortadoğuda nefretin nedeni diye sorulabilir,
Bunun cevabı din ve islamdır.

Zira müslümanlar, müslüman olmayan insanlardan nefret ederler, bununla birlikte onlarca mezhepe bölünüp birbirlerinden nefret ettiler, bir de buna din ve ideolojileri politikaya döken politikacılar eklendi mi, artık siyasi tercihlerde de kutuplaşma oluyor ve birbirlerinden nefret ediyorlar.

Suçlu Din, din ve din.
zenginin çok aşırı zengin fakirin aşırı fakir olmasından kaynaklı bir kin nefret vardır.
yine öğretmenlere bok atan mal beyanı. ailenizden başlıyor herşey, yani aileniz de bir numara yoksa siz de de olmuyor. öğretmenler eğitmeye çalışıyor ama onlara gelene kadar yeteri kadar mallığa maruz kalıp mal oluyorsunuz işte.
Kapitalizmin yan etkileri bunlar.
dünya bir sevgi bahçesiymiş gibi sadece türkiye mi sevgisiz ve nefret dolu?refahın olmadığı her yer nefret doludur.bir lokmaya bin ağzın açıldığı yerde nasıl düşmanlık doğmaz.sevgisizlik de sadece sosyolojik nedenlere bağlanamaz.dünya barışı bir ihtimaldir,insanların kardeşliği ise saçmalıktır."ben" sevginin temelidir.yani mikrodur.Her "benlik" ise yozlaşmaya mahkumdur.Topluma kendini bu kadar bulamış kişilerinde sevgisizlik ve nefretten şikayet etmeleri de kaşarlıktır.Kısaca dünya,dünyanın yükünü omuzlarında hissetmeyenler yüzünden bu haldedir.