bugün

8 bilinmeyenli denklemdir..verilenler sıfır bilinmeyenler 8 dir.
iki tarafa silah satan dış güçleri dinlemeyip güçlü bir operasyonla kuzey ırak bitirilebilir. sonrasında çıkan isyanlar bastırılır.

sonuç:
-kayıplar olacaktır ama bu senelerden beri gelen kayıpların yanında önemsiz kalacaktır.
-bu tip olaylar uzun bir süre daha olmayacaktır.

tabi teröristlerle savaşan askerleri sözde darbe bahanesiyle içeri alan yargının arkasındaki hükumetle olacak iş değildir bu. amaç terör meselesini bitirmek değildir, türkiye'nin güneydoğusundan yeni bir ülke çıkarıp oranın kaynaklarını sömürmektir.
(bkz: he gulum he he de gitsin) tarzındadır.

dünya çapında uyuşturucu, silah ve bilimum illegal kaçakçılığın merkezi olan...
israil ile kesinlikle bağlantısı olup, ülkemizde de mit ve jitem den yardım aldığı düşünülen...
hayvan gibi ordunun karakollarını ç*k kadar aklı ile basabilen...
çıkar (barış) dendiğinde insan maskesi takıp, aynaya baktığında bir canavar olduğunu gören...
zor kamplarında kendi aralarında karılarını değiştirip, iğrençliğin zirvelerine oynayan...
amaçlarının bile daha tam olarak kendileri tarafından dahi kestirilemediği...

bir grup gerizekalı ile varılamayacak olan çözümdür. s****rsin gitsinler. afedersiniz.

edit : buna eksi vermiş olan zihniyeti de yemin ederim çözemedim. geberin ulan!
5 adet ac-130 gunship bu meseleyi çözer.
bölgenin sorunu:
-doğru düzgün eğitim veren, yeterli kapasitede okulların olmaması
-halkın ihtiyacını karşılayacak sağlık hizmetlerinin olmaması
-ağaların olması
-halkın özgürlüğünün olmaması
-kadınların okullara gönderilmemesi, erken yaşta evlendirilmesi
-toprak ağalarının olması (ahmet türk) gibi

akp nin çözümü:
-kürtçe televizyon açmak
-kürtçe radyo yayını yapmak
-kürtçe eğitim vermek
-abdullah öcalan ile görüşmek

bu yapılanların bölge halkının hangi sorununa çözüm olacağını ak parti teşkilatından bir arkadaş anlatabilirse cidden çok sevinirim. apoyla görüştükten sonra eğitim mi düzelecek kadınlar mı özgürleşecek ya da kürtçe televizyon mu açmak bu insanların hayat standartlarını yükseltmek için önerilen çözüm?
israil yahudilerini durdurmak. türkiye degil dünya da terör biter. türkiye de olan terör olayı bop projesine baglıdır sadece. genel olarak bakıldıgında gizli haçlı seferleri de sürdügü için müslümanlıgı diriltmemek adına çalışmalarda sürüyor. osmanlı şuuru yenilenmesin diye çalışmalar hızla devam etmekte. netice olarak terörü kim niye neden yapıyor bilinirse gerçek olarak sorun her türlü çözülür. ama en neticeli sonuç israil i durdurmak.
(bkz: sadeleştirmek)