bugün

türkiye'ye gözünün üzerine kaşın var demek için fırsat kollayan avrupa parlementosunun yeni karın ağrısı. elamanlar bu konuda kadın haklarının türkiye'de güvence altına alınıp alınmadığını kafaya takmışlar.

tamam çoğu zaman bokunu çıkartırız kadın haklarının da, insan haklarının da ama bu kadarıda bir yerlere su kaçırmak artık.

http://tinyurl.com/q44g8u
34 yıldır bu ülkede yaşayan bir türk kadını olarak "var mıdır?" diye şaşırma sorusuyla karşılık verdiğim saçmalık. tamam töre cinayetleri var, kadına şiddet var, taciz var, tecavüz var, aile içi şiddet ve tacavüz var, ezilen kadın var, var oğlu var. ama kadın sünneti ne ola ki lan???
edit: varmış sünnet olan şanssız kadınlar bu ülkede! şaşırdım mı? aslında şaşırmadım, kadını hiç sayan bir toplumun bunu da yapıyor olmasına hiç şaşırmadım
var mıdır yok mudur bilmem ama, ( ne sünneti lan?) ab tehlikeli sularda yüzüyor bu gerçek.

yahu bi doğumumuz vardı, her önüne gelene bunu anlatıyorduk biz. dalga geçiyorduk erkeklerle, "aman da aman askere gitmişte, vatanı korumuşta bilmem ne de. olum ufacık delikten koca bebek çıkarıyoruz lan biz. ne askerliği anasını satayım. hiç unutmam benim ufaklığın doğumunda 40 dikişim vardı benim. öyle bi ıkındım ki damarlarım çatladı be. ne zaman kestiler bi tarafını he? şimdi bana kalkıp sünnet deme sakın? kedi kıçını görmüş ne büyük yaram var demiş, derim kalırsın.

ha ha hayttt, hayat sizin valla ohhh yan gel yat... bi sünnet bi askerlik. onu da ömür boyu anlatıp durursunuz zati... ne olmuş yani? biz de sünnet olduk. anammm çok yanıyo pipim ya bile demedik. ayıptı çünkü, oranın ismini anmak bize. kirvemiz bilem yoktu be bizim. maşallah yazılı bantları takıp sünnet düğünü yapmadılar bize. kimse de çıkıp sünnet olmuşuz diye para takmadı bi tarafımıza. bu hayattan ender zevk alabildiğimiz yeri de kestiler... bana bunlarla gelme naci rica ederim. "

yakınmalarımıza bi de bizim sünneti ekle. yeminle hiç susmayız artık.
diğer kadınları bilemicam ama ben sünnetsizim. Ab bu konuda rahat olsun.
açıp gösterebilirim de, valla lan...
ak parti'nin dış siyasetini savunanlara tokat gibi bir cevaptır. avrupa ülkelerine ve amerika'ya öyle bir imaj vermişiz ki, afrika ülkeleriyle, aborjinlerle bir tutuluyoruz.

(bkz: tehlikenin farkında mısınız)