bugün

Prof. Dr. Orhan Şen, Türkiye'de artık sadece iki dönemin yaşandığı bir iklim olabileceğini söylüyor.

istanbul Teknik Üniversitesi (iTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen, Türkiye'nin yarı kurak bir iklime doğru gittiğini belirterek, "Eylül ayı artık yaz mevsimine dahil oldu. Artık bahar ayları 1,5 aya inecek. Mevsimlerin geçiş dönemleri olan baharlar artık daralıyor. ilkbahar ve sonbahar ayları 3 değil 1,5 ve daha sonra da bir aya düşecek. Belki de daha sonra ortadan da kalkacak." dedi.
Orhan Şen, Türkiye'nin bulunduğu bölgede küresel ısınmanın etkilerinin her yıl giderek arttığını, buna bağlı olarak da üst üste sıcaklık rekorları ve aşırı yağışlar meydana geldiğini söyledi.

Kaynak:http://m.ensonhaber.com/b...i-ortadan-kalkabilir.html

Her geçen gün Dünya'nın içine daha çok sıçıyoruz ve güzel olan her şeyi kaybetmeden bunun da farkına varamayacağız.

Edit: Küresel ısınmanın masal olduğunu sananları göstermiş başlık, yok canım şaşırmıyorum biz büyük resmi göremeyecek kadar körüz sanırım.
peki bahar alerjileri de gidiyor mu?
ilkbahahar yoksa ben de yokum.
Kalktı da zaten.

izmir gibi sıcaklık ortalaması ülkenin bayağı yukarısında bir yerde bile ekimin 10'unda hava aralık havası gibi.

Ki bu yaklaşık bir haftadır böyle bir durum. Sanırım 6 ay kış 6 ay yaz tezi gitgide gerçek oluyor..
sadece kış mevsiminde yaşamak varken ara mevsimsel sıkıntı verebiliyor, nasıl olsa tarım diye bir olayımız bizi yönetenler sayesinde çoktan yok oldu.
Bunun farkına varabilmek için profesör olmaya gerek yok ki.
o zaman gılışdar istifa etsin.
çok belirgin yaşanan durum.
çözüm insanın elinde.
klimalardan başlanabilir.
Ortadan kalkabilir değil kalkmış zaten . Dün kar yağarken ertesi günü hava 20 derece güneşli olabiliyor zira artık ya yaz yada kış yaşıyoruz ortası baharı fln yok .
izmirde zaten yıllardır yok.
Bir günde kıştan yaza bir günde yazdan kışa geçiliyor burada.
Akp döneminde olacak olandır,baharımızı bile elimizden alıyorlar.
güncel Önemli Başlıklar