bugün

Acı ama gerçektir.
Etrafta yaşlı olup da gençlere hitap eden onlara öğütler akıllara veren tecrübelerini paylaşan kendini gelistiren hiçbir yaşlı yok..
Okumamış olabilirler fakat kendilerini gelistirebilirlerdi ot gibi gelmisler ot gibi gidiyolar bişeyler ogrenebilirlerdi.
Her ortamda yaşlı oldukları için kendilerine saygı duyulmasıni istiyorlar sadece bunun dışında hiçbir özellikleri yok.

Anca facebookta ordan burdan karı kiz Tavlamaya calissinlar.
cahillik değil teknolojiye ayak uyduramamak. ne yazık ki bu sistem akıllı olmayana yaşama şansı vermiyor.

bankamatikten ücretsiz para yatırmayı beceremez de içerde gişeden yatırmaya kalkarsan benim personelime iş çıkartıyorsun der senden para keser.

dokunmatik telefon kullanamazsan evde ölür kalırsın. arayan soranın olmaz olsa da telefonu açamazsın.

hepimizi bekleyen son.

ayak uydurmayan ölür.
Bugünlerde daha da açığa çıkan durum.
Hem cahiller hem küstah. Yaşıma saygı duy saçmaligina girmiyorum bile. Amerikan dedelerini tercih ederim.
Yaşlılara hakaret etmeyin.Tum türk halkı diyelim bence daha doğru bir tespit.
Sanki gençleri orta yaşlıları çok bilge de yaşlılarının cahil olmasını yadırgıyorsunuz. Çok garipsiniz.
cehalet yaşta değil baştadır.insanımız bunu fazlasıyla gösteriyor zaten.
kartlarını ödemem için bana veren emekli hacının üst üste koyma birbirinden para çeker demesi.

adam bir kartı gömlek digerini pantolon cebine koyuyor.

çünkü para çeker aq.
Gençler çok bilgili ya zaten amk. 3 senedir üniversitedeyim iktisat fakültesi öğrencileri arasında keynes'in adını bilmeyen, adam smith'in görünmez elinden bihaber olan, gelirin arttıkça tüketimin artacağı gibi herkesin anlayacağı bir şeyi bile göremeyen bir ton öğrenci var. Daha da kötüsü bunları derste hatırlamayan hocalar var. Gerisini siz düşünün. Bir prof tanıdık geçen sene kadın mahalle karısı gibi konuşuyordu derste.
Istisna olsalar da, bir kısmı son derece kültürlü ve donanımlı.