bugün

özellikle son yıllarda artan ihmallerdir.
bu ihmaller yüzünden evlatlarımızı kaybediyoruz, içimiz sızlıyor, canımızdan can gidiyor...

bu ihmallerin temel nedeni disiplinsizlik ve liyakatsizliktir.
türk ordusunun genleri ile oynandı.
genetik kodları değiştirildi.

hatırlarsanız video çekip dans edip bunu tik tok mu tok tik mi ne haltsa o uygulamada paylaşan askerlerimiz vardı.
bunların videosunu paylaşıp eleştirdiğim için ankara 3. sulh ceza hakimliğinde bana dava açmış jandarma genel komutanlığı.
o askerler dans etmekten utanmadıysa, o askerlerin komutanları, o askerlerin komutanı olmaktan utanmadıysa ben göğsümü gere gere gider ifademi veririm evelallah...

askerlerimiz videolar çekip internete yüklüyorlar.
hatta en son bugün yaşanan bir kepazeliği yine paylaştık şu başlıkta;
(bkz: bedelli askerlik yapan şebeklerin videosu/#40558290)

türk askeri bu değildir.
türk ordusu bu değildir.

80'lerde, 90'larda, 2000'lerin başında askerliğini yapanlar, orduda görevli olanlar ne demek istediğimi çok iyi anlamıştır.

bugün türk ordusu'nun komutanlarını, erhan afyoncu'nun rektör olduğu üniversite yetiştiriyor.

harbiyemiz vardı. harbiyemiz gitti...
astsubay okullarımız vardı, teknik astsubay okullarımız vardı.
askeri liselerimiz, deniz lisemiz vardı.
hepsi gitti.

yerine erhan afyoncu geldi.
onun bir tık üstünde de türk silahlı kuvvetlerini perde arkasından yöneten bir siyasal islamcı var.

örneğin, geçen tunceli'de donarak şehit olan 2 aslanımızın müsebbibi, disiplinsiz ve liyakatsiz komutandır.

bugün de şemdinli'den acı haber geldi.
şehitlerimiz var.

tsk'daki arkadaşlarım sürekli dert yanıyor.
afrin'deki kahramanlar sürekli dert yanıyor.
polis özel harekattaki arkadaşlarım da dert yanıyor.

her gün ordumuzdaki bozulmadan, disiplinsizlikten şikayetçi olunan bir mesaj alıyorum.
tabi bunları yazsak hemen davalar açılır.
ama ne yazık ki durum bu.

türk ordusu aslına dönmedikçe ihmaller devam edecek gibi duruyor.
asker ocağı ihmal yeri değildir, türk silahlı kuvvetlerinde ihmal ve hata olmaz, olmamalı...

gg olmasın diye kıvıra kıvıra yazmaya çalıştım. umarım olmaz...
anlatma ile bitmeyecek ihmallerdir. üniforma problemleri mi dersiniz, bot eksikliği mi, kışlık kıyafetlere geçiş zamanının bölge genel komutanının keyfine bağlı oluşunun mu, sırf rütbe atlayacağı için bu ihmallere göz yumulmasının mı... saymak ile bitmez malesef.
Askerligin bir agirligi vardi fetöcüler geldi bozdu simdi siyasal islamcilar geldi düzelme yine yok tek yol kemalist cumhuriyetçi subaylar.
Disiplinin bittiği yerde ihmaller başlar.