bugün

çok değil en erken beş sene içinde göreceğimiz olay. buna da şimdiden alışırsak iyi olacak..
chp'nin paradan atatürk'ün resmini kaldırmış olduğu gerçeğini unutturamaz bize.
(bkz: en mantıklı intihar gerekçeleri)
(bkz: head shot)
(bkz: Türk lirasının değer kaybı)
(bkz: ismet inönü) atatürk vefat edince paranın üzerine kendi resmini bastırmıştır. *
(bkz: iltica nedenleri)
atatürk'ün paralar üzerindeki bıyığının tayyip erdoğan'ın bıyığı ile değiştirilmesiyle sessiz ve derinden gerçekleşmekte olan olay. yakında ağız, burun, kaş, göz şeklinde devam edecek bu değişimler. ne olduğunu anlamadan tayyip erdoğan'lı banknotlar ülkenin dört bir yanına yayılacaklar.
süleyman demirel in yapamadığını atatürk densonraki en büyük lider in yapacağı eylemdir. o kadar ileriye gitmeye gerek yok. sadece adamın hakkını verin yeterli.
tayyibi her allah'ın günü televizyonlarda gördüğümüz yetmiyordu. mübareğin suratını paralarda da göreceğiz demek ki. aman ne iyi. hergün elimizden az ya da çok para geçiyor. mübareğe dokunup uhrevi hazlar alırız ne güzel.

(bkz: başbakanımıza dokunmak ibadettir).
(bkz: hassiktir be rıfat abi)
bir ismet inönü değil.
kimsenin aklının kıyısından bile geçmeyen bir durumdan yola çıkarak komiklik olsun diye başbakana çamur atacaksın, sonrada bir sürü dangalak bu ihtimalden yola çıkarak, ülkeyi terketmekten bahsedecek yada başbakana laf sokma yarışına girecek, ne diyeyimki ben sizin kafa yapınıza, utanacağı bir kelime bulamamki onu söyleyeyim bu kafa yapısına.
hani benim recebim recebim sarı lira vercegm almassan karakola gidecegim.
hala ismet inönü deniliyor..

arkadaş 1924 anayasasında cumhurbaşkanı kimse onun resmi konulur ibaresi vardı, keyiften konulmadı o resimler..

neyse efendim tayyip bey li türk lirasını insan cebinde taşırken neler düşünür acaba neler..
ilgili paranın tuvalet kağıdına baskı yapılıp, yeni nesillerin kullanımına sunmadan olmaz.
alışması güç değil imkansız, haketmediğini düşünüyorum.
atatürk'ün mirası olarak gösterilen chpnin, atatürkten sonra başına geçen ismet inönü'nün, atatürk'ün ölümünün akabinde türk lirasından atatürk'ün resmini kaldırıp kendi resmini basması kadar enteresan olmayacak hededir. ulan adam daha yeni vefat etmiş. bu kadar mı mezarcısınız? işte chp ve chp nin sözde atatürkçülüğü budur.

ayrıca;
(bkz: çamur at izi kalsın)
(bkz: çok komiksiniz piçler)
hedef 2023 demeleri bu olsa gerek.
ismet inönü'yü atlayıp erdoğan'a gelen ergen zihniyeti söylemi.

ismet'i yargıla önce koçum. ayrıca paranın üzerine neden resim koyulur? salakça bir şey.
(bkz: game over)
herkesin - hayır olurmu öyle şey imkanı yok- diyeceği ve zamanı gelince s.ke s.ke kabulleneceği koyun psikolojisi.
bu ülkede hangi başbakanın resmi oldu ki o parada. bu da olmaz heralde. olsa ne olur olmasa ne olur. para elimizin kiri değilmi sonuçta.
tayyip erdoğan ın istemeyeceğini düşündüğüm eylemdir. ne kadar büyük bir tepki alacağının hesabını yapar. hee başbakan değilken yanındakiler yapar yaptırır o ayrı tabi.
türk lirasının değer kaybedeceği olay.