bugün

Oruspucocuklugu.
Şehitlerin kanını içmeyle eş değer, orospu çocukluğundan hallice harekettir.
şerefsizliktir ibneliktir dönekliktir .
beyni yıkanmış türktür . türk değildir !

ama o kürtlerin değil halkların partisiiiie amk senin .
Türkiye' de ne kadar alevi varsa hdp' ye oy verdi zaten. Birde kürtleri hesaba katarsak ülkede ne kadar hain bulunduğunu hesaplamak zor değil.
Türk olup hdp ye oran verenin hem zekasından süphe ederim hemde değelerinden.
başlarda bu kadar irite olmamıştım, ama gerçekten sağda solda beyaz türklerin günah çıkarmasını, şimdiye kadar böyle düşünüyordum ağır chpliydim, hiç kürt tanımadım , ailem şöyle kemalistti çevrem böyle elitti,ama artık aydım türü iletilerini okumaktan sıkıldım. insanların kendi kişisel şımarıklıkları ve kaprisleri üzerinden siyaset yapmasından da sıkıldım.
Nedense bana samimi gelmiyor. Bir akım halinde çıkması, mantar gibi türemesi falan yani bahsettiğim.

herkes ister daha özgür, temel hakların ırk ayrımı yapılmaksızın sağlandığı, refah seviyesi yüksek, eğitimli bir toplumda yaşamak.
Şimdi herkes Hdp'nin bunları sağlayacağına inanıyor. Umuyorum öyle de olur. O kadar çok özeniyorumki çok farklı ırkların bir arada, hiç bir haktan feragat etmeden, özgürce yaşadığı ülkelere. Benim ülkem hiç öyle bir yer olmadı.
Yani önyargılı olmak istemiyorum, hakları da var diyebilirim. her şeyi şimdiye kadar medya nasıl yansıttıysa öyle bildik okuduk. Belki olay yıllardır bizm bildiğimizden çok daha farklıydı. Ama anlayamadığım bir nokta var, HDP'ye oy verenler mitingde açılan Abdullah Öcalan bayraklarını nasıl açıklıyorlar?
Bunu nasıl meşru kılabiliyorlar yani?
güzel bi his. bu seçimi kaçıranlar bidaki seçimde denemeli mutlaka.
"şaptan olur mu hiç şeker cinsini siktiğim cinsine çeker ".kendini türk sanan, kanı bozukların eylemidir.
hangi dinden, hangi görüşten olursa olsun damarında türk kanı dolaşan hiçbir bireyin, hiçbir şartta yapmayacağı eylemdir, türk olmak başka şey, türk görünmek başka.
erken seçimmii ya o!? ee hdp o zaman alırım bir dal.