bugün

atatürk milliyetçiliğinin tercih edilmesi gereken gerçektir.
her milliyetçiliğin aşırısı ırkçılıktır. ama başlı başına milliyetçilik ırkçılık değildir. bıçak sırtı bi durumdur. aşırıya kaçarsan ırkçı olursun.
faşistlik ile Atatürk Milliyetçiliğini birbirinden ayıracak beyni olmayan kişinin kurabilmesine şaşıralacağı cümlesidir.
sadece türk milliyetçileri değerlendiriliyorsa, haksız ve ayakları havada bir tespittir.

prensip, genel/geçer yargılar ya da önermeler şeklinde kendini ortaya koyar.eğer genel/geçer değil, spesifikse pek de tutarlı değildir.

yanlış örnek: tük milliyetçileri ırkçıdır.(diğerleri ırkçı değildir sonucuna götürür)

doğru örnek: milliyetçilik, kökeninde şövenizm ve dolayısıyla ırkçılığı barındırır.

kısacası; eğer milliyetçiliğin ırkçılık olduğunu düşünüyorsan, bu tüm milli unsurlar için geçerli olmalıdır(türk, kürt, arap, alman vs.).eğer, milliyetçilik ırkçılık demek değildir diyorsan, bu da tüm milli unsurlar için geçerli olmalıdır.
kürtlerden kaynaklanan durum ırkçı değilim sadece kürtleri sevmiyorum ermeni , rum , yahudi , rus hiç sorunum yok. ama kürt görmek istemiyorum etrafımda soğan kokusu bağıra çağıra konuşan ve pis kokan insanlar istemiyorum. bu ırkçılıksa sorun yok öle diyorsanız öyle olsun.

he biri çıkıp derse ki atatürk milliyetçiliği filan götümle gülerim daha benim istiklal mahkemesi kurup adam asmak , kürtlere türk soyadı vermek , kürt yerleşim yerlerinin adını değiştirmek yada dersimi bombalatmak gibi bir eylemim görülmedi.

(bkz: kürtten korksak soğan yemezdik)
sol framede görülen bir başlığa ve o yazarın tanımına karşılık haklı olaraktan tepkisini göstermek için bu yazarımızın açtığı başlıktır efendim.

"kürtlerden alışveriş yapmayınız"
girilen entry lerde ırkçılık, bölücük ve hatta yazar olan arkadaşlarımızın birbirine ettiği küfür mevcuttur.
Sözlük ırkların, dinlerin ayrı görüşte olan insanların yada nesillerin birbirlerini aşağıladığı bir ortam değildir. Sözlük bilginin paylaşıldığı ortamdır.

NOT: Ben kürt değilim, pkk yandaşıda değilim.
Bende vatanını milletini seven bir insanım.
üç kelime ile insanların birden öldürücek kadar birbirinden nefret etmesi.
Terör bu yüzden vardır demek geliyor içimden affola efendim...
efendim mesela fransa'ya gidersiniz fransızca konuşmadığınız sürece yardım bile isteseniz insanlar sizi kaale almaz. otele girerken oda anahtarını ingilizce istediğinizde verilmediğini de görebilirsiniz. fransızca konuşmadan alış veriş yerlerinin %80'inden fazlasından alış veriş yapamazsınız vs vs.. bu kadar ırkçı milliyetçi ülkeler devletler varken tutup da türkiye cumhuriyeti milliyetçiliğinin ırkçılığını konuşmak deveye sırtın eğri demeye benzer oysaki daha geniş açıdan bakarsanız devenin yani dünyanın hiç bir yeri doğru değildir.
atatürk milliyetçiliği ne lan? bir yerinizden kavram uydurmayın. atatürk bir türkçü önderdir, ideolojiler kişilerle bütünleşemez!

türk milliyetçiliğinin ırkçı olduğu iddiası ise koca bir yalandan ibarettir. ırkçılık belirli bir seviyeye geldiğinde semavi din düşmanlığı halini alır, belirli ilkeleri vardır. * * * bu da bizim milliyetçiliğimizde henüz olgunlaşmamıştır. ırkçılık ayrı bir doktrindir.

ırkçılık öyle 'kürtler şöyle' demeyle olmaz. kürtler rahat durmadığından haliyle sevilmiyor. kürtleri sevmeyen hatta nefret eden lazlar, çerkezlerde var, ona ne diyeceksiniz? kürtleri sevmeyen herkese ırkçı falan diyemezsiniz. hele kürtlerden tiksinen bu kadar farklı insan varken türk milliyetçiliği ile genelleyemezsiniz. ben kürtlere söven nurcularda tanıyorum ona kalırsa, türk milliyetçisi olduğunu iddia edip kürtleri kardeş belleleyen de, hatta çerkez türk milliyetçileri de.
buna inanan insanların genelde kürt milliyetçisi olmasıda oldukça manidardır.
(bkz: milliyetçiliğin ırkçılık olduğu gerçeği)
bütün milliyetçilikler faşisttir. hiçbir milliyetçilik sevimli değildir, kendinin ne olduğunu bilirsen karşındakinin ne olduğunu sorgularsın ve olaylar gelişir.
milliyetçilik duygusunun götten anlanılmasının ürünüdür.
evet ırkımı seviyorum.
evet diğer ırkları pek sevmiyor ama bana zarar vermedikleri sürece onlara zarar vermiyorum.
evet başka milletlere özenmiyorum çünkü özenti götveren değilim.

vb. bir çok cevapla karşılık verilecek aptal saçması.
günümüzde maalesef gerçektir. ancak sadece türk milliyetçileri değil; kürt, ermeni, rus, fransız, arap, ingiliz vb vb. bütün milliyetçiler için geçerlidir bu. eskiden değildi böyle, ancak 20. ve 21.yy azizliği. elden ne gelir.
ırkçıyım zoruna mı gitti! kürtçüyüm, pkk'lıyım, teröristim desem hoşuna giderdi dimi!

ırkçının önde gideniyim birader, ben türküm, türklük de benim için her şeyin üzerindedir. sen git bokunla oyna y*rram!
türk'ün şehadetinin kutlu sofrasına oturan anadolu genci milliyetçi ve türkçü olmak zorundadır,buna ırkçılık diyen kişiler atalarının ermeniler tarafından katledildiğini görmeyen alçak nesildir...