bugün

Sen evlenme delikanlı.
turk kizinin senle evlenmesi ahmaklik.
Şimdi Türk kızı var, Türk kızı var. Ama fazla ilgi istedikleri bir gerçek, erkeklerinde ilgi istebileceği gerçeğini çoğu fark etmez.
kız nüfusunun %95 inin (belki daha fazladir) Türk olduğu bir ülkede ne arıyorsunuz anlamadim..

türkiyede mozakbikli kız mı bulalım size anlamadım.
başlık sahibinin türk kızıyla evleneceği gerçeği.
Tartışılacak konudur.bir arkadaşımla türk kızları ile ilgili tartıştığımızda malumunuz gene muhabbet bekaret, sadakat, güven üçlüsüne geldi.arkadaşımda bana "bakire olmayan bir türk kızı ile evleneceğine gidip yabancı bir kız ile evleneceğini" söylemişti.her neyse.
bunlar türk kızlarını oltaya getirmeye yönelik hareketler olup neredeyse tamamı boş çekilir...
Merak etmeyin kaliteli insanlar birbirlerini bulur. Siz de her türlü boku yiyip kaliteli kız beklemeyin. Sonra türk kızlarının adını kirletmeyin.
Zaten yanabcı hatunlarda gelselerde evlensek yuva kursak mantıydı pastaydı yapayım dıye dort gozle turk erkegı beklıyor.
Hiçte bile, tamam ara sıra bok atıyorum da o kadar da değil. iki tane ciddi ilişkim oldu şu ana kadar, ikisi de gayet kaliteli, vefakar sadıklardı. Benim hıyarlığıma bitti ilişkiler hep. Size nasıl denk geliyorlar bilmiyorum.. herkes dengini bulur.
bu ülkenin kızı, şu ülkenin kızından iyidir demek doğru olmaz sanırım ama sizin hayat tarzınıza daha uygun insanlarla evlenme arzusu gayet anlaşılabilir. görece daha yüzü batıya dönük yetişmiş ve yetiştirilmiş bir türk genci mutluluğu avrupa veya eski komunist doğu bloku ülkelerin karşı cinslerinde bulacağına inanmaktadır, muhtemelen haklıdır da.
yalnız henüz kıyas yaparken aklımıza gelmeyen bazı alışkanlıklarımız da var ki; gerçek hayatta sıkıntı oluşturabilir. ne kadar batılı yetişmiş olursak olalım, büyüdüğümüz çevrede, karşı cinse olan genel bakış ister istemez bazı noktalarda bize de sirayet etmiştir. bu sebeple farklı bir kültürden biriyle evlenildiğinde öngörülmeyen problemlere de hazırlıklı olmak gerekir.

bir fikir vermesi açısından türk-yabancı evliliklerindeki boşanma oranı ile türk-türk evliliklerindeki boşanma oranını kıyaslamak mantıklı olur ancak kısa bir taramada bulamadım bu istatistiki değerleri.

son söz: türk erkekleri biraz toparlanmalı ama türk kadınlarının da seçicilik yaparken enteresan kriterlerini gözden geçirmelerini kendi gelecekleri açısından tavsiye ederim.
boş beleş bir genelleme ve hakaret ifadesi.
evlenmek için en iyisi bizim kızlarımız. eğlenmek için uzak doğu'luların üzerine tanımam.
Allah aşkına paragraf diye bir kavram var onu kullanın.
(bkz: Bunu babana söylesene delikanlı)

Evliliğe sıcak bakmayan birisi olarak katılmadığım durum. Evet günümüz kızlarının bir kısmı magazin ve dizilerin etkisiyle çok saçma hayallere kapılmış olabilir ama türk kızı genel kavramda onlar degildir. Türk kızı tüm dünyada en ideal eştir, bir türk için. Sadece guzellige bakarak birisiyle evlenemezsiniz ki; türk kızları çirkin de degildir. Kültürünüzü bilmeyen birisiyle evlenip sorun yaşamıyorsanız zaten sizde türklüğünüzü kaybetmişsinizdir.
bu lafa kizmanin anlami yok. turk kizlari da gavur pesinde. gidin yabancilarla evlenin.
(#37492261) ulan okurken nefesim kesildi. insan bi virgül falan koyarda yarım nefes falan alırdık. o yüzden eksiledim.

edit: hepsini okuyunca üst üste artıladım. çünkü gerçek tespitler. türk kızının genel özelliklerini dobra dobra yapmış abimiz. (her kadın kişisi için değil tabii)
çok kadınla ilişkim olmasına rağmen bunların içinde sadece türkiye´deyken tanıştığım birkaç tanesi dışında türk kadınlarıyla pek bi ilişkim olmadı. ancak bu görüşe gene de katılmak mümkün değil.

türk aile yapısını iyi irdelemiş, birey olmayı başarmış, türk kadınları da var. burada birey olmaktan kastım şudur ki, benim yakın çevremde de bi sürü türk kadınla evlilik yürüten arkadaşlarım var ve gözlemim o´dur -birkac tanesi hariç, o arkadaşların eşleri harika kadınlar- evet gözlemim o ki, türk kadınıyla evlenirsen, kadının bütün sülalesiyle evleniyosun, yapılacak düğünden, alınacak ev´e ,gidilecek tatil beldesinden, alınacak arabaya kadar, kadının anababası kadının üzerinde senden çok fazla söz sahibi oluyo.

sen evde öyle kıytırıktan biriymiş gibi yaşıyosun, ve bu çok kötü bişey.

hayır, türk kadınları çirkin olduğundan diil, çoğu çok da güzeller, konu o diil.birliktelik başladıktan sonra anasının "uydusu" olmaktan kendini bir türlü kurtaramamış türk kadını iktidarını, bütün hücrelerinde hissetmeye başlıyosun.

bi yandan da kendi ailenin sana yaptığı "oğlum, karını bırakırsan, bize ne derler sonra?" baskısı var...

var ne yazık ki bunların çokca örnekleri.

ancak öyle olmadığı sürece,anababasına "onunla ben evlendim, siz karışmayın !!" taşşaklılığını gösterebilecek bir türk kadını bulabildikten sonra, ki var böyle kadınlar, öyle fazla da enseyi karartmamak lazım- ama işte biraz arayacaksın- evlenirsin, çok da mutlu olursun.

ama öyle kadını- kendi mutluluğun için- bulacaksın.

bak bunun sağlamasını nasıl yaparsın- kızla buluşmaya başladın- kız her yarım saatte bir annesiyle telefonlaşmıyorsa, "anneciğim orhan´la biraz önce kahve içtik, şimdi yemek yemek için restorana yürüyoruz...tamam canım...ben de seni çok seviyorum !!" şeklinde whatsapp konuşmaları yapmıyosa, o kadınla evlen, yapıyosa ..

ev-len-meee !!...
Uzak yerin somunu tatlı olur diye bir tabir var...
Ama şunu bilin ki Türk kızlarından iyisini bulacağını zannedenler yanılıyor.
Adı üstünde TÜRK! Başka birşey demeye gerek yok diyerek sözü kapatıyorum.
evliliğin bir ahmaklık olduğu düşünüldüğünde, bazılarının hak vereceği iddia.

aslında türk erkekleri ve / veya türk kadınları ayrımı yerine, önce herkes bir aynaya baksın.
ezik türk erkeği için doğru önerme. uzak durun bizden.
Kurban olun Türkün kızına da erkeğine de. Gidin bir analı bin babalı yabancı karı bulun kendinize.
kızına göre değişiklik gösterebilecek bir durumdur. 7 yıldır sevdiğim Türk kızıyla gelecek ay evleneceğiz, ahmaklık mıdır bilmiyorum, ama öyle olacağını da düşünmüyorum.
Pardon da annen ney?
Hayır arkadaş benim anlamadığım biri digerine ezik Türk erkeği der. Diğeri ona kezban der. Arkadaşların bu neyin kavgası ya! Her şeyden önce siz aynı kişisiniz. Kadın erkek siz Türksunuz. Hakaret ettiğiniz kişiler aslında sizsiniz. Kendi soyunuz. Sizi bir Türk anne doğurmadi mi? Babanız Türk değil mi?