bugün

canım benim sen kaç kız tanıdın ki, türk kızlarına laf atıyorsun dediğim başlıktır.
bu gibi yanılsamalar içinde olan yazarlarımızı güneye davet ediyorum.
kendi kültürünü görmesi için. *
genelde türk kızlarının ancak gaitasını * görebilip kültür tahlili yapabilen kişinin çıkardığı sonuçtur.

bilgi için bakınız: http://tahlil.com/gaita-k...i-neden-ve-nasil-yapilir/
okuyan, düşünen ve bilen türk kızlarının sayısının artıyor olmasının verdiği rahatsızlıktan kaynaklanmış olabilecek bir entry kaçmasıdır.
her durumda istisnai noktalar vardır elbet lakin gayet haklı bir tespittir.
işi gücü değişik pozlar verip fotoğraf çekilmek olan türk kızlarının çoğunluğunun kültürsüz olmasıdır. efendim tüm erkekler kültürlü mü tabiki hayır lakin en kültürsüz erkek bile gazete okur, haberleri izler, en azından futbol konuşabilir. ama yok kızlarımızın çoğu malesef ki ottur, odundur. tek gayeleri zengin veya serseri koca bulup hayat boyu dayak yemektir. zaten bilinci biraz yerinde kız topluluğu vardır ki onlarda zekalarıyla bir doktor, mühendis, avukat vesaire erkekle konuşabilirler. hayatları rahat olur.
konu aslında çok genelleme yapılmaması gereken bi konu bunun erkeği de kadını da aynı şu da var her konuyu bilinmemesi normal olabilirken birde bilmemişsem bilmem tripleri ukelalıkla karışılıp her seyi sen biliyosunn gibide üste cıkabilmeyi haklıymıs gibi birde seninle küsmeyi bile göze alan bi durumsa o zaman çekilmez igrenc bi durumda ortaya cıkabiliyor;ayrıcada benim bu konuya ekleme yapmam kaçınılmaz oldu gerçektende neden türk kızlarının giyimden,makyajdan,dizilerden,cep telefonlarına günde başını eğip sen de 4 ben diyim 5 saat kafalarını kaldıramamaya önem vermeleri,aliyimde bi kitab okuyımda biraz bilgili olayım demelerinden nasıl önemli olabliyor ben bunu sadece bayanlarımıza soruyorum kon bu diye erkeklerde yokmu boyle sürüsüne bereket tabi vel hasıl nereye gidiyoruz ? !!.
çok kültürlü, aşırı entellektüel, özgüveni yüksek, nerde nasıl davranacağını bilen erkek tespitidir.
(bkz: bir abaza söylemi).
popüler kültürün üstadlarıdır kızlarımız. birbirlerine bakarak modayı takip eden bir zihniyetten ne beklersin. her fırsatta hemcinslerini kıskanan, dedikodusunu yapıp ortamda birbirlerini küçük düşüren insanlar kültüre, öğrenime pek vakit ayıramamış olsa gerek.
kendilerine bunca hakaret eden erkeği niye yetiştirsinler
kendine hakaret eden erkeği yetiştirebilme özelliğimi? yoksa erkeğin anlama kavrama yeteneğimi bunu böyle gösteren .
türk kızları herhangi bir konuda aşırı olamazlar. bu nedenle geçersiz bir varsayımdır.
(#14411192)
genelleme yapılmaması gerekse bile kısmen doğru bir önermedir. ama bunu tetikleyenler de erkeklerdir.
ne kadar ekmek o kadar köfte...erkekler ne kadar kültürlü ki kadınlar kültürsüz geliyor.

insanın kendini bilmemesi zor zanaat.
genelde zengin bir erkekle evlenip, hayatları boyunca çalışmadan yaşamayı ve hatta mümkünse eve hizmetli almayı hayal eden, kendisini asilzade zanneden kızdır. bundan dolayı asla okumayı, kendini geliştirmeyi, kültür sahibi olmayı, bir işe yaramayı düşünmez. Çünkü zaten kendisine hizmet edileceğine inanır. türk kızlarının büyük bölümü tanıma uygundur.
genel olmamakla birlikte bir çoğunun yüzeysel olmasından kaynaklanan bir durumdur. yani işi gücü makyaj yapıp alişverişe çıkmak olan kişinin yaşaması mümkün bir durum.
"sevişmek için ayarttığın kızın beynine yeni mi dikkat ettin cicim" denilmesi gerekir dimi. bkz. hayat yansımadır.
türk kızlarının kültürünü sınamak sana mı kaldı sayın yazar. bu aşüfte konuyu açma gereksinimini gereksiz görüyorum.
elinden kitap düşmeyen, kültürlü beyinciğini hayatın her alanında kullanmayı bilen yazarın kendince savunuşu. he anam hepsi kültürsüz, cahil. bir bu kalmıştı zaten.
türk erkeklerinin çok kültürlü olduklarından dolayı kaynaklanan durum.
türk erkeklerinin çok kültürlü olduklarından dolayı kaynaklanan durum.
yanlış değil de daraltılması gereken bir tespittir. türbanlı türk kızlarının kültürsüz olmaları daha akla yatkındır.
böyle olmayan kızları meclisten dışarı tutarsak, tüm yaşamını erkekler, bekareti, popülariteye indirgeyen kız türüdür. ve sadece türkiye'de değildir. bukowski'nin bi sözüyle noktalıyorum.

kızlar uzaktan güzel görünüyordu. saçları ve elbiseleri güneşin ışığında parıldiyordu. biraz yaklaşıp, ağızlarından akan beyinlerini dinledikçe silahlanıp yeraltı sığınaklarına kaçasım geliyordu.
Yanlış önermedir. Bütün kızları aynı kefeye koyamassın, afedersin sanki Türk erkekleri cok mu kulturlu? Uzerine alınana misal.
Ayrıca öyle popoya böyle pipi.
(bkz: uff sanane be salak).