bugün

hakikaten lan ben de başlığı görünce farkına vardım.

şaşırtıcı bir durumdur.
"yollu" yaftası yememek için olabilir. malum, cinsel şiddetin, tacizin, tecavüzün hep bir bahanesi, hep bir hafifletici sebebi var yalnız ve güzel ülkemde maalesef.
Komik bişey mi var?
Şaka değil Kürt atasözüdür: gülümseyen kızın niyeti vardır.

işbu entry zerre ırkçılık içermez.

Ki zaten mesele kürt atasözü olması değil. Bu söz tüm ülke sınırlarında geçerli. Ne yazıkki anlayışımız bu. Ben cafede sokakta veya başka ortamlarda pek çok kızla tanışmış sadece sevgili değil arkadaşlık düzeyinde de pek çok kızla ilişki kurmuş biriyim. ben bile "aha güldü kesin verecek" diye kabaca tarif edilen o duyguyu üzerimden atabilmiş değilim. Ne yazık ki 10da 9umuz bu durumda. Kalanımız da "ne olcek abi yeaa takılıyoruz" diyen yaöuk ağızlı yavşaklar grubunu oluşturuyor.
platoniğin aşırı umut veren sıradan davranışlarından zannedildiği içindir herhalde.

bir de gülücüğe odaklan var, ben olsam mesajda bile gülmem.
Şimdi bu da her genelleme gibi yanlış, çünkü; sizin çevrenizle veya yaşadığınız şehir, köy, kasaba, semt ile alakalı bir durum. Bizim burada ise yani benim gitmiş olduğum cafeler de durum başka, : gönül kahvesi adlı cafede gayet güzel gülen hanım kızlar var bu durum, aslında genele bağlanamaz. Ruh hali, veya sosyalijk bir durum ile alakalı.
Edit : imla
Rahmetli kemal sunal’ın “güldü, demek ki verecek.” Repliğinden dolayı olabilir.
Mutlu olmadıkları için. Yolunda gitmiyor çoğunun hayatı. Erkekler için de aynı durum geçerli. Bu zamanda gülmek için deli olmak gerek. Onlar bile her zaman gülmüyor.
Hiç gülmüyorsam bir sebebi var. Yalnızlığıma ver.
Erkekler de genel olarak nemrudun ateşi gibi dolaşıyor. Ülke artık kocaman bir Açık hava hapishanesi gibi güleni tutup sikiyorlar.
Kendilerine hak veriyorum. Gülümsemelerini bile yanlış anlayacak bir sürü insan var ne yazık ki. Ne yapsınlar...
turk erkekleri guldurdu de gulmedik mi arkadaslar? dedigim olay.
bizim toplumumuz tek başına gülen insanı tek başına ağlayan bi insandan daha garip gördüğü için olabilir mi?
e kuzum gülümsemeseniz de hafifmeşrep görülüyorsunuz zaten, gülün bari.
dişlerine yeteri önemi vermemeleri de bir etkendir.. gülmeyin
Toplum olarak gülümseme alışkanlığımız olmadığından ötürü, ne kadın ne de erkek gülümser.

Mendebur, asık suratlı olup, çemkirmeyi, panter kesilip tırnak çıkarmayı maharet sanan yığınlarla dolu bu ülke.

Nezaket, gülümseme, teşekkür, rica out, hadsizlik, saykoluk, suratın sirke satması in!
Ne acıdır ki, durum bu!
her boku Türk erkeklerinden bekledikleri için. ilk adım. ilk söz, ilk teklif, ilk bilmem ne.
ortadoğu kezbanı oldukları için. ortadoğuda kimse gülmez.
Çünkü gelecekten umutsuzlar, kendi paralarını rahatca kazanabilecekleri iş imkanı yok..

Para olmayınca mutlulukta olmuyor.
minicik, masum bir gülüşten on binlerce anlam çıkaracak psikolojik vakalar olmasaydı belki de gülerlerdi.
gülme kasları değişik yerde de ondan derler ya kıçımla güldüm diye, öyle işte.
aslında gulen kizlardir. ama götleriyle. nese tamam.
sanki halkin diger kismi kahkahalar icinde ve sensak! erkeklerden dolayi, ortadogu karanlik kulturunden dolayi be cnm! bunun cevabini aramayin hec!
genellikle ortamda erkek olduğu içindir. "herkes benim peşimde şu bıyıklı kesin iş atıyor şu sarı kesin fortçu şu gözlüklü kesin peşime takılır yürüsem" gibi anormal psikoloji ile geziyor birçok zamane hanımefendisi.

laf sokayım diye falan yazmıyorum durum tam olarak bu. sabahları işe gelirken bindiğimiz dolmuşta daimi müşteri olan 2 hanımefendi var. birine denk gelmesem diğerine mutlaka geliyorum. sabah biz gözümüzde çapak ile "poğaçayı nereden alayım" diye düşünürken bunlar nedense her an onları taciz etmek istiyormuşuz gibi hal ve hareketlerde bulunuyorlar. bu sabah gene aynısı oldu. sanki onunla yan yana otursak böyle her an bacağına koca basenlerine veya dışarı iyice taşmış göbeğine dokunmaya çalışacakmışız gibi bizimle yan yana oturmaktan tiksiniyorlarmış tavırları takınıyorlar sürekli. suratları bazlama gibi allah affetsin hiç gülmüyorlar hep böyle somurtarak nur yerlitaş tavırları ile bakıyorlar insana.

görsel

bunlar şimdi bu psikoloji ile nasıl gülecekler ? sen tam uyanamamışsın karnın aç işe yetişeyim diye uğraşıyorsun bunların derdine bak. zaten gülümsemeyi becerebilenler işte asıl kızlar. bunlardan bulursan yakınında tut, yakınında olmaya çalış her daim. günaydın dersin günaydın der gülümseyerek. bir şey sorarsın güzel güzel cevap verir. o sana bir şey sorar ses tonundan anlarsın samimiyetini. ama bunların sayısı da çok az. 10 taneden en fazla 3 ü böyle.
yalan yok şimdi gülseler yollu kaşesini basıyoruz.