bugün

türk filmlerine sıkça konu olan durumdur. genelde araba çarpması sonucu kör olunur. tekrar araba çarpması durumunda ise görmeye başlanır. hafıza kaybı ise unutmanın sınırlarını zorlamaktadır. işte size filiz akın-kartal tibet filminden bir sahne.
- ah allah'ım çok şükür yaşıyorsun
+ben kimim? burası neresi? bu insanlarda kim?
-beni tanımadın mı zehra?
-hayır hiçbir şey hatırlamıyorum.
+öldün sanmıştım, buna da şükür.
_ölüm nedir? yoksa ölüm kötü bir şey midir?
türk halkının her seçim öncesinde yaşadığı durumdur.
gelmiş geçmiş en komik kör salma saniyesi için;
(bkz: allah ım kör et beni)
araba çarpınca ya kör oluyo ya hafızasını kaybediyo sonra bidaha araba çarpıyo körlük , hafıza sorunu kalmıyo.tıbbi hiç bir şey yapmadan da insanlar iyileşebiliyor,boşu boşuna devletimizin kaynaklarını kullanmayalım.
arabesk filminde tavan yapmış durumdur.
bu filmlerde hafıza kaybına yaşanan bir şok, kör olmaya da amerika'daki doktorlar çare bulmaktadır.
vardır olmuştur , barda dan iyidirler..nedense insanlar şiddet işin içine girince , küfürler noktalama işareti kıvamında kullanılınca o filmi yere göre sığdıramıyorlar..efendim bi kız var almanya'da ailesi baskıcı , kız intiharlar ediyo , türkiye'de barda hap kullandığı için adam tecavüz ediyor farkında değil , bi bar var adamın teki manyak ona buna şiddet uyguluyor peki..bu mudur iyi anlayışı? gerçeklik bu mudur? maalesef ki ben ne dersem diyeyim , böyle filmler her daim baş tacı edilicek sanki normal hayatta yeterince bokluk rahatsız edicilik korku unsuru yok da , üstüne para verip abartılmış ve hayatımda yeri olmayan dandik görüntüleri izlicem pöh..bu filmleri izleyenler karaköy'ün eski canım hallerini görürler , erkeklerin sevgilileriyle seks kasetlerini nete vermediği zamanları görürler ,evet kız hep hastadır fakirdir ya da kördür. bu bi nevi, bakın yalnız değilsiniz , diğerleri de çile çekiyor aşık oluyo kavuşamıyor deme yoludur ama yok biz illa ki kekilli'ye tecavüz edilince mejat işler bön bön bakıp adam haklayınca tatmin olucaz değil mi?
tanım:bununla dalga geçip , eheheheh harbi lan diyen cücük beyinlilerin çıktığı yeri unutmasından mütevellit , kendini bilmezlik yapmasıdır..neo enerji bulutu olurken iyiydi ama adamlar bi felsefe yaratmıştı değl mi tey tey
ikisininde ilacı ortaktır.

görsel

na bu araba gelip bir çarpıyor körlük gidiyor hafıza geri geliyor.

(bkz: düzelmesi için bir şok lazım)