bugün

saçlarını kuş yuvası yaptırmış, ne kadar bilezik ve künye varsa takmış cami avizesi gibi dolaşan hatunlar.
kalk oyna diye dürtükleyen yaşlı teyzeler.
ve birbirini kesen gençler.
oğullarına gelin beyenen teyzeler.
siz bitanesiniz *
oynamayı bilmeden saçmasapan oynamak.
http://www.youtube.com/watch?v=MstpvP2e4c4&feature=related
tek tip elbise giyen kızlar.
mini siyah elbise giyen gizemli kız.

http://urun.gittigidiyor....yah-sifon-elbise-63914926
ortalıkta koşturan çocuklar.
girişte şeker, kolonya tutan 17 yaşındaki kızlar.
Damadı zorla oynatmak.
gölgesine atar yapan gençler.
düğünlerin olmazsa olmazı

siyah ince parlak külotlu çorap giyen kadınlar kızlar.

candırlar.
takı merasiminde kimin ne taktığını ve kime akraba olduğunu haykıran bir adamın olması.
sim patlamasına maruz kalmış kadın ve kızlar.
kesin kavga çıkar , bu düğünlerde , sonra tatlıya bağlanır..
başkasının düğününe girip hayalda görünüp çıkmak.
şişman çocuğun gelinlikli kıza sanki "bir ömür boyunca benimsin" dermişçesine bakması ender görülür ama ben çok gördüm
erkek hep tedirgin, hatun hep mutlu görünür.
takı törenini çok dikkatli takip etmek ve bir sonraki düğünde size kim ne taktıysa ona aynısını takmak. düğün esnasında kaçıranlar daha sonra video dan izliyor şahit oldum.
takı merasimi.
Çocukları sahneden çıkarmak için söylenen özlü söz: 'Oturmayana pasta yok.' Çocuk beyni hemen otururlar.
görsel Kafaya kravat bağlamak, düğün ramboluğu !
şehirlerde yapılan düğünlerin tamamen fuzuli olmasının getirdiği davranışlardır.

misal veriyorum karadenizli adamım ben, izmirde düğün yapıyorum diye düğünümde neden çiçekçi kız çalsın yada davul zurna olayı olsun. halay yok abi bizim orada.

hele bir git köyünde yap düğününü kendi kültürüne göre bak o zaman her düğünün ayrı bir zevki olmuyor mu.
kolundan sürükleyerek halaya karıştırma. kim ne takmış ona bakıp hesap yapma..
gelin ve damadın birbirine pasta yedirmesi

bir de haydii oturmaya mı geldik ayol diyen tipler.
damadın 2-3 salak arkadaşının yanına gidip gece ile ilgili aptal aptal espriler yapması. bu tip insanları boş insan olarak adlandırıyoruz. zira şahit olmuşluğum vardır. daha 16 yaşındayım amcamın düğününde amcamın yanına gelip söylediği laf.
- az kaldı az 1 saate biter düğün.
aradan yarım saat geçti yine geldi.
- bu gecenin fatihi sen olacaksın *
çevrede bu lafı duyan herkes ve amcam önce 2 saniyelik bir şok ardından hiç bir şey olmamış gibi, sanki duymamışlar gibi başka yöne dönmesi ile sonuçlanmıştı.
kenarda bekleyen erkeklerin ellerinde sigarayla oynayan kızların popolarına bakıp yorum yapmaları.
roman, çiftetelli, kasap, damat halayı, ankara misket, tarkan - dudu dudu, terleyen damat, makyajı akmış/yüzü parlamış gelin, ordan oraya koşturan anneler, ortada oynayanlara rahat vermeyen ufaklıklar, ağlayan bebekler...
oğullarına kız bakmaya gelen teyzelerin kızları süzmek için zorla dansa kaldırtmaları.
eğer; ilk bakışta çok yabancı gibi durup, 2. sinde düğün sahibi gibi hareket eden...
elleri cebinde, etrafa sırf "ulan canım sıkıldı, hiç de bana göre değil" havası vermek için bön bön bakan...
babasından anahtarı alıp arabayı çekmesi gerektiğini(erkek) veya annesinden makyaj çantasını alıp lavaboya gitmesi gerektiğini anlatmaya çalışan tipler varsa...
evlenmek için fırsat kovalıyordur. zaten davranışları da bu kalıp içerisinde belirtmiş olduk.
Enerjisi bitmek tükenmek bilmeyen, her halayda, her oyun havasında (bazı) kızların piste fırlaması.