bugün

türk dizilerinin sadece aşk üzerine olmasıdır.

kasıtlımı yapıyolar vizyonlarımı dar acaba. ya bu kadar dar bi senaryo olmaz, bi kız vardır villada yaşayan, yada erkek villada yaşar, olaylar 2 kişi çevresinde geçer ve diğer oyuncular bunların ellerine bakar hep, bide kötü kadın vardır. star, fox, kanal d, show, atv, bunlardan başka pek dizi kanalı olmadıgı içinde izlenilir.
haklısın o yüzden dizi izlemiyorum, ya aşk ya dram adam gibi aksiyon filmi yapan yok valla cüneyt arkını arar olduk.
Tamamen bütçeyle alakali oldugunu dusundugum bir durumdur. Fantastik yada bilimkurgu dizi cekecek para olmadigindan ask uzerine yogunlasip dramatik dizi cekme derdinler. Gerci para olsa bile fikir yok kurgu yok senaryo yok. Aslinda bircok nedeni var. Uzucu bir durum.
(bkz: türk dizilerinin sürekli aksiyonlu olması/#26834415)

dizi isimlerine bakın aq ya..
(bkz: fox tv dizileri vs atv dizileri/#13101738)
Aşk daha çok prim yaptığı içindir.
Bu bir nevi toplumsal bir uyuşturucudur. Aşk konuları hayatın merkezine yerleştirilip , dünya bu şekilde anlamlandırılmaya çalışılır.
Çünkü aşk daha gerçekçilikten uzak, basit ve zevkli gelir.
Eğer böyle bir uyuşturucu olmasa insanlar zihinlerini başka konulara yönlendirir ve hayatı anlamlandırmak zorlaşır.
ve o bile becerilemez. tekduze, sıradan, kendini tekrar eden bi ton boktan yapım. vakit kaybı nakit kaybı, sazan cok. Deniz yıldızını bile izleyen genç var. hadi yaşlı insanları anlıyorum oturuyor tv karşısına o evlilik programı senin bu moda programı benim maksat vakit ölsün bile değil gerçekten mest olarak izliyorlar. ama gençlere ne oluyor. amelia filmini izlemeyen yoktur eminim, o da ask, farklı olabilmekte değil onun seviyesine çıkmak, yanından yakınından bile geçilemez. aşk kadar herkesin üstüne tonlarca hikaye yazabilecegi bir temayı kullanıyorsun bari onu farklı kıl.
şu andaki medya ortamında normaldir. emekçinin zor yaşamını ve nasıl sömürüldüğünü falan anlatıp fincancı katırlarını mı ürkütecekler bir de?
yabanci dizi izlememe sebep olan sey. bir de bizim halk amerikan halki gibi degil. ask'i ana konu yapmazsan izlemiyorlar diziyi.