bugün

Sıradan bir konuşmada bile replik aralarında müzik eşliğinde uzun uzun bakışmaları.
Gerçek hayatta olsa karşıdakine inme indi zannedip değnekle dürterler.

görsel
+ Hayri şu an duşta ben yardımcı olayım kimdiniz?
- Ben eşiyim.
Herkese bende çay
-Şakire çay yok.
30 yaşını geçmiş tiplerin liseli rollerinde oynatılmasının başı çektiği mevzudur. patronuna aşık önce çirkin sonra daşa dönüşen sekreter, hain yenge, aşırı kötü ve iğrenç ebeveynler takip etmektedir..
Ana karakterin ölümsüz olması oysaki
(bkz: ned stark)
çok aşırı zengin aile.
fakir aile.
bu ailelerin birbirlerine aşık çocukları.

ya reelde mümkünatı yok. kız zenginse 'napcam bu fakiri bee lw waikikiden giyiniyo'der.
erkek zenginse 'varoş kezolarla işim ol' diyip pelinsu peşinden koşar.
Dizinin sonunda kahraman ölür.
Erkek en son zengin olur.
Hamile olan kişiyi başının donmesinden anliyoruz. Bir kadinin başi donuyorsa hamiledir.

6 kişinin hamileligine taniklik etmiş biri olarak hic hamileliginde başi donmuş birini gormedim.
ne yapip ne ediyolarsa filmde başrol oyuncusu filmin ilk bölümünde fakirken 50 bolumunde holding zahibi oluyor amk.
Klişe kullanmak hemen her tür yapımda bir anlatım şekli. Esas konu bunun yersiz olması. Bizim dizilerin sorunu ozensizlik.

2 saatlik dizi olmaz olunca da böyle oluyor.
Zengin ama hiç işle şirketle ilgili eylemi olmayan işe güce uğramayan başrol kişisi .
Koskoca şirket sims gibi kendi kendine olup durur.
Bi de böyle bok gibi para olan beş tane karıyla otelde uzun eşşek oynamaya güç yettirebilecek gavatın gözü tek bir karıdan başkasını görmez nazından kaprisinden hiç bunalmaz.
görsel
annesi tarafından azarlanıp duran yeni evli kız.

aşırı entrika.

aşırı ihtiras.

aşırı durgun sahneler, ağlamalar, bağırmalar.

amına koyduğumun manyakları.
elektrik faturalarındaki trt payına giydirmeleri.

yook lan nerdeee. keşke böyle klişelerimiz olsa.

(bkz: erdal baggal)
2 çift birbirini sever ama oğlanı seven başka kız . kızı sevenden de başka oğlan olur.
genellikle 5+2 tripleks villa kiralanır arabalar merso ve bmw dir hep bir tane şahinli adam görmedim dizilerde amk. herkes zengin. madem herkes zengin türkiyede bunca insan neden vasat takılıyor.
ayrıca her dizide silah ve mafya var. gidin en romantik aşk dizisine bakın mutlaka silah çatışma mafya karışmıştır. sanki ülkece sicilya'dan daha üstteyiz amk.
bir şey yapılırken, bu işi görmemesi ya da duymaması gereken kişinin hep duyması görmesi. çok komik oluyor.
Geçişlerdeki kız kulesi, boğaz köprüsü...
"ben senin sandığın kadınlardan değilim, bırak peşimi."
521415476345 saat bakışmaları.
her sikilen kızın hamile kalmasıdır.
Hep iyilerin kazanmasından bıkmadık mı??
Yolculuk için hazırlanan bavullarda asla ve kat'a çorap&iç çamaşır bulunmaması.
En fakirinden en zenginine bütün kadınların dehşet verici makyajlara sahip olması,

Dizide zengin aileye yardımcılık eden dar gelirli aile fertlerinden birinin inanılmaz iyi niyetli, bir diğerinin inanılmaz fesat olması,

Fakirinden zenginine bütün erkeklerin fit, inci gibi dişli ve inanılmaz saçlara sahip olmaları,

Zengin aileye ait çok büyük şirketin batması,

Suçluların asla yakalanmaması,

Suçsuzların bir şekilde hapse düşmesi,

Danışma kurulu görevi verilmiş ermiş ayarında bir amca,

Esas kadının sevdiceğine iş koyup bir dönem elinden alan sarışın,

Bütün cep telefonlarının aynı zil sesine sahip olması ve aynı marka olması,

Renault marka arabaların markasını kapatmalarına rağmen hep Renault olduğunun belli olması,

Ölümlerin beş bölüm sürmesi,

Ayrılık bakışmalarının bir tam sezon sürmesi,

Asla seks olmaması,

Düğün varsa bir biçim boka sarması,

Nişan varsa asla düğüne bağlanmaması,

Esas oğlanın babasının babacan, annesinin tam bir kevaşe olup esas kadını istememesi,

Koca şehirde insanların sürekli birbiri ile karşılaşması,

Öldüğünde cenazesi görünmeyen her karakterin mutlaka geri gelmesi,

En çok kafama takılan ise şudur; bir kadınla bir erkek çarpışırsa, mutlaka her şey ortalığa saçılır. Ben kırk kere birileri ile çarpıştım ama hiçbir şey dökülmedi...