bugün

geçen gün ankara-ümitköy de otururken yanıma gelen kürttür.

yanıma gelip minik bir türk bayrağı uzattı. aldım. sonra para istedi. neden dediğim de "özürlüler için yüce bayrağımızı satıyoruz" dedi. "siz o işi daha evvel amerika için yaptınız" dedim. baktı, anlamadı sanırım. verdim bayrağı geri. almak istemedi baştan. "yalan söylüyorsun arkadaşım ne alakası var özürle mözürle bu bayrakların 3 metresi 1 lira zaten kırtasiye de hem sen de makbuz var mı" dedim. "yalan mı söyleyacaz" dedi. diretmeye kalktı. sert çıkınca dişlerini mişlerini kastı. ayağa kalktım, göğsüme kadar gelen ork tarzı boyuyla baktı bir, ben de baktım. sonra aldı bayrağı gitti.

zorunlu düzenleme; kimse bir kürtün bayrak satmasına bir şey demiyor. mevzu; kürt usulü, yani gasp ve sahtekarlık ile, zorbalık ile satılan türk bayrağıdır. sözde özürlüler için zorla satılan bayraktan bahsediyoruz.

adamlar arabaların önünü keserek satıyor. 30-35 yaşlarında 3-4 tane kocaman adam! çocuk değil ha!

almadığınız zaman sinirlenmiş gibi yapıyorlar, birbirlerine bakıyorlar hatta birbirlerini sakinleştiriyorlar. baskı kuruyorlar, terör estiriyorlar(korku yaratma çabası).

yoksa türk bayrağını kürt değil pigme satsın ne farkeder? mevzu sahtekarlık ve zorbalıkla kürt usülü satılmasıdır.

dezenformatif manipulatör fırıldak bünyeler için düzenleme; adam normal bir türk bayrağı satmıyor. hani şu anaokulunda, ilkokulda pencerelere asılan 3 metresi 1 liraya (3 metresinde 100 taneden fazla vardır) minicik bayraklar var ya; hah işte onlardan satıyor. "tek tek". nereden baksan çakallık yani. onların tanesini 10 kuruşa bile satsan %1000 kar edersin. öyle bir şey yok.

şöyle düşün; tanesi 1 liradan satılan tespihi alıp, kopartıp, boncuklarını 1 liradan satabilir misin? satılır mı? alan enayi değil midir? hah öyle bir şey. ama tehditle satarsın belki? işte denenen bu.

düzenleme 3; illa tek tek cümle cümle açıklayacağız bu kadar salak olunmaz ki arkadaş, sıfır proteinle tarlada mı yetiştiniz siz; ananızdan doğmadınız mı anlayamıyorum ben.
türkiye olmasa ne halde olacağının farkında olan kürttür. diğer kürdistan sevdalısı türkiye'li kürtler durumdan vazife çıkarmalıdır.
ekmek parası derdinde olabilir ayrıca kürtler de bu bayrağın sahibidirler.
vatanı satmadığı sürece bayrak satmanın problem edilmediğini bilen kürttür.
(bkz: türk bayrağını yakan kürt)
(bkz: yanlış okuma değil göz alışkanlığı)
hikayenin değişik versiyonu
adamın gözlerine baktım, kürt gibi bakıyordu. defol git dedim. aldım taşı elime kovaladım. "niya böyla yapayon" dedi(kürt şivesini taklit etmeye çalıştım .aferin deyin).

amerikan (ve bütün ülkeler) bayrağı satan türkler oluyorsa bu niye olmasın. bir kürt türk bayrağı satamaz mı?(özürlüler adına bu satışlar sahtekarlık ama türkler de satıyor)
bayrak türkiye nin olduğu için kürdü de satabilir gururla, çerkezi de asıl bayrağı satıp oya çevirmeye çalışan ırkçılar ironiktir.
(bkz: vatandaş)
(bkz: kardeş)
-buyrun buyrun her türlü yanıcı maddeye uygundur buyruuuun diye satış yapması muhtemel olandır.
ekmek parası derdindeki kürt.türkte olabilirdi.italyan asıllı ermenide olabilirdi.olaya acıtasyon katmak istemiş özürlüler için diyerek.bunu hergün karşılaştığım çingene çocukları veya 35 yaşlarında bir kadın çocuğunu kucağına almış dolaşırkende yapıyo.milliyetçilikle yobazlığı ayıran ince çizgiyi geçmemek lazım.
sözde 'kahraman' yazarımız türk bayrağını almayarak küçük kürt çocuğu güya bayrak sattığına pişman etmiş ve bu gurur duyduğu olayı sözlükte anlatarak "bakın lan nasıl da almadım bayrağı, nasıl da g.t ettim çocuğu ben aslında çok iyi bir türk vatandaşıyım." düşüncesini yedirmeyi amaçlamıştır. nitekim kimi yazarlar yemiştir de. oysa para kazanmaya çalışan küçük bir çocuktan kürt olduğu için bayrağı almadığını dile getirerek asıl satıcılığı o yapmıştır.
o bayrakta onunda kanı var hani diyorum, acaba ülkesini seviyor olabilir mi?
türk bayrağı satmayı red eden kürt daha mı sempatik geliyor size?
kürtler üzerindne iki dakika faşistlik yapıp iki artı oy almak için maskaralığa değer mi?
para için babasını bile satacak kişi... buna bizim orda anasını boyayıp babasına satmada denir.
türk bayrağı satışı yapması ile mezhebi arasında bir bağlantı olması şart değil şayet kişilikli bir insan ise her ne satarsa alınabilir.
vatandaşı olduğu ülkenin bayrağını tıpkı milli bayram vs gibi özel günlerde insanlar ellerine alıp sallasın diye satan bir bünye kadar satma hakkına sahip insandır.ama faşistliği hayat felsefesi yapan insancıkları rahatsız edebilir.
evde otururken "böyle böyle olsa böyle bir laf sokardım" diye düşünüp götü kalkan yazarın götünden uydurması kürttür. bi siktirsin gitsindir.
tamamiyle hayal ürünü kişidir. tamam, türk bayrağı satabilir bir kürt. fakat bu kişiye verilen tepki tamamen hayal ürünüdür. götünden götünden uydurmuştur yazarımız. "siz bu bayrağı daha önce satmadınız mı" derken, kendini polat alemdar gibi hayal eder. aslında böyle bir olay olmamıştır. tuvalette sıçarken herkes kendini john rambo gibi hayal eder öyle değil mi?
ikisi farklı bir unsurmuş ve bayrak birininmiş gibi yorumlanmak istenmiş bu başlıkta. kınıyorum efenim.
savaşla dövüşle alakası olmayan ''dünya barışı'' mantığıyla hareket eden insandır.saygı duyulması ihtimaller dahilindedir.
mevzusu anlaşılmayan, anlaşılmamakta diretilen; üzerine dezenformasyon yapılan kürttür.

neymiş? ekmek parası peşinde çocukmuş. 30-35 yaşlarında 3-4 kişiden bahsediyoruz. tehditkar bakışlardan ve agresif davranışlardan bahsediyoruz. korkutarak aldırma çabasından bahsediyoruz.

yanınıza gelerek elinize bayrak tutuşturup; sonra aldın işte ver parasını gibi bir nevi haraç kesmekten bahsediyoruz.

30-35 yaşlarında 3-4 kişiden bahsediyoruz demiş miydim?

işte zaten bu şahısları "kürt" yapan da bu mesele. tehdit, gasp, çoğulluk, sahtekarlık; bu. ötesi değil.
sözde türk tayyip ülkeyi satıyor, bir kürt zarf kadar bir türk bayrağını yine bir türk'e, 1(yazıyla bir) ekmek parası için satsa ne yazar.
türk bayrağını ankara'da bir ermeni'nin yaptığını bilmeyen insanlar olduğu sürece bu bayrağın sadece kendine ait olduğu sanır insanoğlu. yeri geldiği zaman bu ülke için savaşan bir kürt varsa bir türk varsa ve bu iki ırkın da bireyleri bayrak satmanın işini yapıyorsa bunda garipsenecek ne var? yeri geldiği zaman kardeşlik muhabbeti yapanlar, vatanseverlik dersi vermeye kalkışanlar bu ülkenin cüzdanını taşıyanalara daha neleri çok görecekler aklım almıyor. terör örgütlerinin, gizli devlet örgütlerinin yapmak istediği şey bu ülkeyi her daim kutuplara ayırmak ve bundan rant sağlamaktır yoksa siz onlar mısınız? yeter artık kardeşim rahat bırakın anadolu'nun kilimlerini siktirin gidin cehennemin dibine yeter lan!. bu ülke hepimizin hepimizin! bu gemi batarsa tek bir taraf batmaz hep birlikte ya batacağız ya da sağlam bir şekilde yaşayacağız buyrun seçenek sizin!?.
paranın dini imanı olmadığı gibi ırkı olmadığını da gösteren insandır.
(bkz: Fransız bayrağı satan Alman)
(bkz: Yunan bayrağı satan Sırp)
(bkz: Ermeni bayrağı satan sırp)
hiçbir fark yoktur bence.