bugün

efem birkaç tanesinin muhabbetine kendi kulaklarımla şahit olduğum kızlar bunlar. gözlerimle de dudak okuması yaparak sesin onlardan geldiğini tasdikledim. montaj filan yok. bende yalan da olmayacağına göre böyle dangoloz insanlar var. çok üzgünüm, sizin de hayallerinizi yıkmak istemezdim ama üniversitelerde bilim insanı, dünya insanı filan değil bildiğin armut yetişiyor. gece gece moralinizi bozduğum için özür dilerim.

bu arkadaşlar muhtemelen üniversiteye yeni girmiş, ya da ergenliğe geç girmiş, liseliyle aynı kafa yapısına sahip arkadaşlar. üniversiteye türbanlıların girebilmesinin önünü açan değişimin ne kadar özgürlükçü olduğunu anlamayıp böyle salakça eylemlere girişmeyi düşünmelerinden ben bu sonucu çıkardım. yapacak bir şey yok arkadaşlar. bunlarla yaşamaya mecburuz. tabi erkek olan arkadaşlar için sorun değil bu. neticede gözleri gönülleri açılır.
türbanı protesto etmek için değişik yöntemler seçen kızlarımızın eylemidir.türbanı protesto etmek için şapka takan biriyle tanışmıştım ben ,ilginç insanlar bunlar.dünyada duyarlılık gösterilmesi veya dikkat çekilmesi gereken onca problem varken böyle saçma detaylara adıyorlar kendilerini ,hatta belki sadece ilgi çekebilmek için.
muhafazakarlığı protesto etmek için faişelik yapması gereken kızlardır.
hodri meydan.
kuşu protesto etmek için yürümek kadar sikik bi iştir. olduğum yerde röveşata atasım gelmiştir.
bkz: dağ dağa küsmüş, dağın haberi olmamış.
anlamsız bir eylemdir, ama saygı göstermek gerekir. çünkü bazı kadınlar dekolte sevdikleri için diğerlerinin türban taktıklarını sanmıyorum.
türbanı protesto etmek için değil, türban takmayanlara yönelik iğrenç baskıları protesto etmek için böyle bir protesto eylemi düşünmüş kızlar olabilirler. içki yasağını protesto etmek için sahilde toplanıp içki içme eylemine benzer. ne ka baskı, o ka tepki !
otuzbircilere gün doğmasını sağlayacak eylemdir...