bugün

ingilizce bilenler için
-> https://www.youtube.com/watch?v=rk6qBhZvEMI
bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde bizzat tanıştığım, sohbet ettiğim ve sizlerin deli dediğiniz öyle insanlar tanıdım ki! tek talihsizlikleri dünyaya vakitsiz gelmiş olmaları.
belki onlarda bazı diğerleri gibi bin, iki bin yıl önce gelseydiler şimdi onları da peygamber olarak anıyor olacaktık.
Hepsi değil. Aralarında pedofil de bulunmakta.
bence şizofren değillerdi. hepsi üstün zekalıydı bana göre en zekisi de isaydı. iki milyar insanı keriz gibi peşinden koşturmak büyük zeka ister. zekalarına derin bir saygım var.
peygamberlerin sağlık sorunları üzerine kafa yorulmasını amaçlayan sorunsaldır.

hayır değillerdi.
şizofrenseler bile, zeki birer şizofrendi alayı.
ya da etraflarindakiler cok salakti.
Arap çöllerinde delirip 9 yaşındaki kız çocuğuna hallenmenin tek açıklaması şizofreni olamaz.

Daha ötesi...
Tümünü bilmemekle birlikte Hazret ibrahim'e kalıbımı basar 300 yıl sonraki yeni dünya düzeninde kalıbımın arkeolojik kazılarda bulunmasını temenni ederim.

Hazret ibrahim efendi bir cinnet anında bıçağı kapmış çükü doğrayarak kendisini iğdiş etmiştir. Aklı başına gelince baktı ki özrü var : Siz de yapacaksınız Allah öyle dedi der.
Halbuki kendisi kadınlara düşkünlüğü yüzünden cinnet geçirmiş ve pişmanlıktan kendisini cezalandırmıştır.

Yine bir başka zamanda kendi oğlunu adayarak kesmeye kalkmış çocuğu elinden almışlardır.
O olayda gökten inen koçlarla resmedilerek kapatılmıştır. Madem koçlar gökten indi, bütün tanrı tanıyanların kurban kesmesi gerekmez mi ula?

Başka bir masalda da erkek çocukları kurban edilir diyolla. Peki o zaman ortalıkta dolaşan, üreyen erkekler kim?

Kimdi, kimdi, kimdi o kimdi?
12 satırda şizoya bağladım, çözülmeye gidiyom ben.
şizofreni değil de kitleleri kontrol etme isteği diyelim ona. her insanın içinde bulunan bir istek bu. kitleyi kontrol etmek için önce hepsini soyut veya somut herhangi bir şeye bağlamak gerekli. bu din de olabilir para da. sonrası ise kolay: bağlı oldukları şeye nasıl sahip olacaklarına dair vaadler vermeniz lazım. bağlı oldukları şey para ise onları emrinizdeki kişi yapabilirsiniz. aynı durumda para yerine dini koyarsanız hiçbir şeyin değişmediği göreceksiniz. sonuçta ikisi de insanların arzularını kullanarak onları bağımlı hale getiriyor..
(şeriatçıları dislike'a davet ediyorum)