bugün

cok cok az futbolcunun klise cumlelerin disina cikmasi durumudur. soyle ki, bir futbolcuya ilk 11 oynamayi bekleyip beklemedigi soruldugunda, oynayacak gibi hazirligimi yapacagim, hocamizin karari der. kazanilan veya kaybedilen bir macin ardindan bu mac bitti artik siradaki rakibimiz icin hazirlaniyoruz, onumuzdeki maclara bakicaz der. zayif veya guclu bir rakiple ilgili soru soruldugunda rakibimizin gucunu biliyoruz veya rakibimizi kucumsemiyoruz derler. hepsinin tek tip olmasi canimi sikti simdi be sozluk. cikin oraya iki espri yapin, argo konusun, normal insanlar gibi davranin, yok. cok yapmacik, itici geliyor bana. sirf bu yuzden oyuncularla roportaj yapilmasini hele hele aniden yayini kesip roportajina gidilmesini, birde soylediklerinin altyazi gecilmesini gereksiz buluyorum, ne soyleyeceklerini bildigim icin.
rakibin bizden daha çok pozisyona girmesi ve deplasmanda rakip taraftarın baskısı sonucu buraya getirdi ama herşey bitmiş değil önümüzdeki maçlara bakıcaz. ( hep yenilen takımın futbolcularının heleki deplasmandaysa aynı bahaneleri söylemesi )
-deplasmanda olmamız dezavantajımızdı, ilk yarıda defansta boşluğumuz vardı, rakip takımın cezasahasında aktif olamadık, geçmiş maçların yorgunluğu vardı tüm takımımızda.

ikince yarıda takım oyununu daha iyi kurduğumuzu düşünüyorum, biraz demoralizeydik tabi, ama yine de 1 puan aldık, önümüzdeki maçlara bakıcaz artık, bizi destekleyen tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz.
top oynamak dışında konuşmadan pek anlamadıkları veya sevmediklerinin göstergesidir.

yenilmişse;
bu maçtan ders çıkarıp önümüzdeki maçlara bakacağız.

yenmişse;
bu galibiyeti taraftarımıza armağan ediyorum.
hayır canım kim demiş? şöyle emre belözoğluna bir uzanalım;

muhabir; türk vatandaşı olarak bu olaylar tabi ki etkiliyor sizi. peki kendinizi nasıl hazırlamaya çalışıyorsunuz, bir italyan takımıyla oynamak ve son gelişen olaylar?
emre; yani...
emre; şimdi...
emre; pardon bir daha sorar mısınız?
haaakemler hakkında konuşmayı sevmem ama abuk sabuk kararlar verildi yine,bu da sonuca yansıdı.türk futbolu böyle ileriye gitmez.yani ortada bir emek var.daha adil davranmalarını bekliyoruz.
Genelde önlerindeki maçlara bakarlar. Bazıları yalnızca önündekine bakar. O da ayrı bir durum tabi.
(bkz: önümüzdeki maçlara bakıcaz)