bugün

öyle mide bulandırıcı, öyle saçma sapan proğramlar ki, biri kuranı nasıl tutmalıyız der, öbürü oruçluyken böyle yaptım şöyle ettim günah olurmu der.öyle acınası bir durum ki.
senin gibi bilgisiz halkın bilgilenmesi için önemli programlardır. insanlar ne yaptığını, yaptıkları sonucunda ne olacağını merak edip arayıp soruyorlar. araştırsa suç... araştırmasa... dünya dengesizlerin.
(bkz :önce sen program yazmayı öğren sonra millete mana bul)
(bkz: hassiktir diyoruz hassiktir)
hacı hocaların cirit attıkları programlar.
kendimi bildim bileli aynı soruların sorulup aynı cevapların verildiği hacısı hocası bol programlar.

iftar vakti olanları bir derece anlıyorum da sahurda program yapmak niye? nihat hatipoğlu git evine, sahurda ne yiyeceksen ye ve yat. bırak biz de Avrupa yakası'nın tekrarlarını izleyelim.
kesesini doldurmakla meşgul insanların tv leri kaplamasıyla çıkan anormal durum.
samimiyet barındırmayan,dini sömüren programlar.
sırf soru sormuş olmak için soru soranların bulunduğu, çoğu saçma programlardır.
Saatlerce binbir türlü yalanın anlatıldığı programlardır. Yok o günahmış bu böyleymiş. Kerizlerde inanıyor.
bazılarının 600bin lira almasıyla onlar için çok da boş olmayan programlardır.
izlemediğim programlardır. En düzgünlerinden diyebileceğimiz mustafa karataşın sunduğu program bile mala bağlamış lan. Üç gündür magazin programları gibi "hz muhammed hira mağarasına ne sıklıkta giderdi" "hira mağarasında ne oldu" "hira mağarası nerededir" "hz muhammede hira mağarasında ilk hangi ayet geldi" "azz sonrağ" şeklindeki saçma sorularla tanıtımını yapıp duruyorlar lan. Bi hira mağarasını üç aksamdır anlata anlata bitiremedin. Sanki tüm islam hira mağarasından ibaret. Peygamberimize ilk ayet burada geldi. Bu kadar işte. Yeter da. Ne dönüp duruyorsun bozuk plak gibi.
Tamamıyla samimiyetsiz ve içi boş geliyor şahsıma bu programlar.
sevap kazandıran programlardır. her evde açık olur.

bizim halkımız böyledir. yılbaşında tv izler eğlenir, oruçta dini program izler sevap kazanır. normal.
hocaların mevsimlik işçi gibi her sene kendini gösterdiği ve aynı şeylerin çok samimiyetsiz bir şekilde tekrar ettiği sıkıcı programlar.