bugün

öğrenci parası olunca çok yer parası olmayınca bok yer bu tanımdan yola çıkarak tutumlu öğrenci yoktur diyebiliriz. az önce otobüsten eve gelirken yandaki 2 öğrencinin muhabbetine istemeden kulak misafiri oldum aynen şöyle;

- abi 5 ytl verdim üzerine 4 ytl 10 kuruş verdiler.
+ ee ne yapmayı düşünüyosun?
- valla 4 ekmek alsam 1 lira 60 kuruş geriye kalır 2 buçuk lira.
+ hmm ee ??
- 2,25 lira ile bira alsam 1 de sakız alsam tamamdır.
+ olum 15 kuruş kaldı.
- hee o zaman onada nazo alırız 10 kuruş borç yaparız sonra dayarız musluk suyunu.
öğrenci olduktan sonra paket sigara almayı bırakıp kendine tütün, çarşaf ve tabaka üçlüsünü dost edinmiş öğrencidir.
otobüs bileti almayıp otobüsün körüğünden asılmak suretiyle yolculuk yapan öğrencidir.
yol parasını sokaktaki adamdan gayet rahat bi şekilde isteyebilir bizzat başıma geldi.işin kötüsü sıralar bende öğrenciydim.
son sınıfta paket almak yerine çömlerden sigara otlanmaktır.
abuk subuk sokak yiyeceklerine gereksiz para vermek yerine aynı parayla ocağını kaynatmaya çalışan öğrencidir.
bir silgiyi sonuna kadar kullanabilen öğrencidir.
şahsen hiç başaramadım.
arkadaşımın kardeşidir.
ya adam 300 ytl ile 1 arkadaşıyla evde kalıyor ve bu para ona yetiyor. imkansızları başaran öğrencidir.
okulda fakir edebiyatı yapıp sivilde tüm arkadaslarını solda sıfır bırakan öğrencidir.
öğrenci parasının % 50 sini kıyafete, gezmeye, okul masraflarına, % 40 ını yemeğe harcayıp; % 10 unu bir dahaki aya ayırabiliyorsa tutumludur; % 60 ını kıyafete, gezmeye,okul masraflarına % 40 ını yiyeceğe ayırıyor ve elindeki paranın tümünü harcıyorsa üstelik bunu daha 1 ay tamamlanmadan yapıyorsa tutumlu değildir.
yemek menüsü genellikle makarna,hazır çorba,bol ekmek,ucuz turşu çeşitliliğindeyse yiyecek bazında tutumlu öğrencidir.
kesinlikle kaşarlaşmış öğrencidir, ya da inektir.
5 günde 8 tl ile geçinen öğrencidir.
tam 30 günde 20 lira harcayan öğrencidir.*
bu kadarı tutumluluk değil gerçi.
Ailesinden para almiyorsa, elindekiyle yetinmesini bilecek olan ogrenci. (bkz: aa bu benim lan)
yemekten biletten kitap parasından alış veriş yaparken bu daha pahalıdiye indirim yaptıran biz ogrenciyiz diip ucuza alan babadan kitap alıcagım yol param yok okula para lazım diip kendine üst baş alıp arkadaşlarıyla eylenmeye gezmeye giden ögrencidir.
sigara içiyorsa işi çok zordur..
aklımıza tutumlu olmayan öğrenci var mıdır? sorusunu getirendir.
güncel Önemli Başlıklar