bugün

ülkemizde elimizi attığımız her yer tarihle ve doğayla iç içeyken diplomatların hıristiyan turizmini geliştirmek amacıyla uydurma kutsal yerler oluşturması bunlardan biridir.

tarsustaki çağ üniversitesinde erasmus öğrencilerine bir bildiri vermek üzere bulunduğum bir günde bu öğrencilerle birlikte kentin tarihi yerleri gezilir. bu duraklardan biri de St. Paulus' un evi dedikleri yerdir. bahsedilen yer, camekan bir şekilde korunan bir yer. tabelasında da aziz paulusun evi yazıyor.

bazı detaylar kafama takıldığından yanımızda bize eşlik eden müzeciye sordum:
- iki bin yıllık bir ev kalıntısı yüzeye bu kadar yakın olamaz. daha aşağıda olmalı hem duvar örgüsü de hiç benzer değil o dönemle. hem burası olsa olsa Osmanlı dönemi kalıntısıdır.

- müzeci: yahu hocam çaktırma. bizimkiler turist çekmek için yapıyor bunu. herkes biliyor buranın paulusun evi olmadığını.
+ ben: ha, nasıl ya? sen ciddi misin? yok artık.
- müzeci: hocam kimsenin bilmediği bir şey değil ki bu. biz böyle etrafını çevirip alengirli bir düzenleme yaptık yapmasına da bilet satamıyoruz.
+ ben: neden?
-müzeci: turistler bizden akıllı çıktı. otobüsle gelip demir parmaklıkların üzerinden, otobüsten inmeden bakıp gidiyorlar. hal böyleyken giriş ücreti olan 2 tl' yi de alamıyoruz. duvarı yükselteceğiz artık başka çaresi yok.*

ülkemizde turizm neden gelişmiyor diyenlerin sorusuna cevap niteliğindedir.
yok denecek kadar azdır.

tek yaptıkları yerli turisti sikerlerken, yabancı turisti çok düşük fiyatlarla ülkeye çekmektir.
Aşılanan bir köpek gibi çalısanlarını turiste sunum yapması.
görsel
reklamında ingilizce şeklinde "ben aşımı oldum" görüntü yayınlayıp türkiye halkına kuduz aşısı olmuş köpek gibi davranmak.*
insallah gelmezlerde butun turizmciler batar bir guzel. keyifle izlerim yalan yok.
Kendi vatandaşına köpek muallemesi yapması.
para için her türlü rezilliği yapar bunlar.
Bakanımız sağ olsun kapalı çarşı esnafının sokak ortasında elbise pazarlaması gibi kendi milletini turizme pazarlıyor. Milletini küçük düşürenin istifası yakındır.
Ünv parti taktiklerini kullanabilecek zekaya gelindi bence. ilk yerli içecek bedava ile başlanabilir :’)
6.filoya secde eden,Amerikan askerleri için kadın temin eden adamların torunlarından ne bekleyeceksin .
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar