bugün

akp'nin kendi içindeki objektif muhaliflere ne kadar dayanabildiğinin göstergesi. ama bunu turhan çömez erdoğan hakkında çok şey biliyor diye milletvekilliği döneminde yapamadılar. şimdi yaptılar. ama turhan çömez'in çok da umrunda da değil. zira o partiden aday olmadı bir daha. zaten akp'nin istediği savunmayı da vermemiş. helal olsun eski milletvekilime. beni yönetecek bir vekil böyle olmalı işte. helal olsun geçmiş dönemde aydığı oylar.

lütfen (bkz: turhan çömez)
(bkz: akp nin türkiye den ihraç edilmesi)
akp içerisinde yer alan ve halk tarafından sevilen bu tip adamların ihracı bana tahta çıkmak için kardeşlerini boğdurtan padişahları hatırlatıyor.
2 sene önceki parti içerisinde yapmış olduğu çıkışlarla, ulan bu adam nasıl oluyor da akp'den milletvekili olabiliyor, böyle adamı o partide barındırmazlar dediydim, barındırmadılar da zaten.

omurgasız bir partiden omurgalı insanlar da çıkabiliyor demek.
(bkz: demokrasinin kalesi akp dir)

tabii yersen...

edit: farklı ses tonuna dahi tölerans göstermeyen kişilerin "en demokrat" olduklarını iddia etmeleri düşündürücüdür. gerçi beni hiç düşündürmüyor, zira kendilerinin hangi gelenekten geldiğini biliyorum: tramvay-demokrasi... siz devam edin demokrasi vs. söylemlerinize, ben açtım taşşağımı derdinizi ona anlatırsınız bu saatten sonra.
"doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar." atasözümüzün cuk oturduğu durumdur. tabii daha sonrasında kanalturk'e çıkıp konuşmuştur turhan çömez, aynı program yoğun istek üzerine iki kere daha yayınlanmıştır. turhan çömez orada akp'yi güzelce anlatmıştır vatandaşlarımıza ama, insanlarımızın hiç sallamadığı ortada. bunun en son örneği malatya'da ki mitingdir.**
akp,turhan çömez'i ihraç etmemiştir.turhan çömez istifa etmiştir.hatta tam anlamıyla istifa da değildir.sadece bir dönem milletvekilliği yaptıktan sonra akp'nin vizyonunun kendisine uymadığını ifade etmiştir ve son seçimlere katılmamıştır.
"akp'nin vizyonu" derken neyin kastedildiği malumdur.
turhan çömez'in rüşvet vermediğinin göstergesidir.
(bkz: demokrasi amac degil aractir)
(bkz: recep tayyip erdoğan)