bugün

hiçbir in ayrı yazılması dikkatlerden kaçmamıştır.
zaten kendisi darbe döneminin bürokratlarından değil miydi?

tam darbe sonrası torumtay'a diklenme cesaretini nasıl buldu zannediyorsunuz.
her şey çok açık.
kenan evren,
adnan menderes,
turgut özal,
mesut yılmaz
tansu çiller
ve şu islamist faşistlerin hepsi

aynı taraftı.

Muhafazakar... (bu kelimeye o kadar gülüyorum ki? neyi muhafaza ediyorsun lan? Ahlak mı kültür mü?)

Ama bu muhafazakarlık cehalet ile doğru orantılı olduğu için, bir fikirleri yok, varsa yoksa padişahım çok yaşa... ve hepsinin abd nin köpeği olmasıdır...

Bugun bakın özgür suriye ordusuna, abd ve israil silahları ile savaşmaktadır. bak sen şu işe ?!

iran darbesinde molla hangi ülkeden gelmiştir?!?

Taliban'ı yıllarca kim silahlandırmıştır?!?!

fetoya her yıl milyonlarca lira akıtan hangi ülkedir ??!

Tüm bu gerçeklere rağmen yobaz olan islamist faşist bunları görmek istemez.

aslında biz bazı şeyleri görmek istemiyoruz. bu yobazların ülke vatan anlayışı ve değeri yok. bu cahiller para - karı ve iman gösterişi içindeler. (ne tezattır ki en çok imanları yok)
demokrasi savunucusu akp iktidarının idolü, yere göğe sığdıramadıkları turgut özalın darbe şakşakçılığını gösteren belgedir. bakalım iktidar ve yandaş medya bu belgeyi nasıl dezenformasyona uğratacak ve bilgi kirliliği yaratarak nasıl gündemden kaldıracaklar.
Şaşırmadığım belgedir.
Ülkeye latin amerika modeli ekonomi ya da diğer adıyla neoliberal politikayı uygulamak adına Özal getirildi ve bu darbeciler sayesinde oldu, çok da şaşırmadım açıkçası.
(bkz: 24 Ocak kararları)
Ayrıca bundan kısa bir animasyonla ekümenopolis belgeseli bahsetmiştir, tavsiye edilir.
ota boka 'tamam git postal yala' diyen şakirtlerin tepkilerini merak ettiğim teşekkür. alın görün kim postal yalamış.
kemalist çapulcuların ne kadar beyinsiz olduğunu ortaya koyan belge. açık bir şekilde asker korkusundan yazılmış, sahte hissiyatlarla dolu bu belgeyi ciddiyete alan bu aptal güruhtan başkası olabilir miydi ki?
dönemin şartları altında kafasına estiğini indiren bir tsk ya karşı başka ne türlü bir cevap verilebilirdi ki? zamanın koşullarını dikkate almayan ahmak çapulcuları dikkate almak en büyük göt kıllığıdır.

edit: hele birde 80 öncesi örgütlerin darbe sayesinde yok olduğuna inanan mallar yok mu. ulan o terör örgütlerinin kurucusu ve baş destekçisi tsk idi mal herif, pkk da dahil buna.

edit 2: darbeye zemin hazırlayan tsk yı kahraman zanneden andavallarla dolu burası.
Çok acayip ilişkilerin döndüğünü ve aslında bildiğimiz bir çok şeyin yalan yanlış olduğunu gösteren durumdur.

Kimin eli kimin cebinde belli değildir*
Siyaset çok acayip bir olay dedirtir.

Düne kadar dost olduklarının bu gün terörist olması

Teröristlerin dost edinilmesi

Terörist bildiklerinin milliyetçilere vatan haini demesi
turgut özal, bizzat kenan evren tarafından siyasete sürülen bir piyondur.

o yüzden özal'ın evren'i övmesi son derece doğaldır.

filhakika evren'e övgüler, methiyeler düzen bir tek özal değildir.
"dünya lideri"(!) tayyip erdoğan, evren için şunları söylemiştir;

--spoiler--
ahh Paşam Ahh... Sizin zamanınızda ben olacaktım ki Belediye Başkanı... Neler neler yapar... Sizin desteğinizle istanbul'u uçururdum!..”
--spoiler--

sayın recep tayyip erdoğan bu sözleri kenan evren'e 1998 yılında mehmet ağar'ın oğlunun düğününde söylemiştir.
o düğünde kenan evren nikah şahidi, tayyip erdoğan'da nikahı kıyan istanbul belediye başkanıdır.
aslında sağcıların ne kadar da omurgasız olabileceğinin bir başka örneğidir.