bugün

tunceli tc nin bir vilayetinin resmi adidir bilmeyenlere ve isine gelmeyenlere hatirlatmadir.
yuva ne demek kabesidir. Bir munzur festivali duzenlerler her sene ne kadar aranan esgal varsa orda gorursun bir avarel dalton eksik. Lan herifler resmi plakali otobusle ta menemenden geldilerdi bu sene usenmeden.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21533500.asp
seyit rıza gereksizinin ordan çıkmasından mütevellit su götürmez bir gerçektir. cumhuriyet tarihindeki ilk kürt isyanıda burada başlamıştır.
şimdi bazı arkadaşlar bana ırkçı gözle bakacak ama az çok yazdıklarımı evvelden gören böyle olmadığını bilir. tunceli'nin terör yuvası olmasının iki ana nedeni vardır. birincisi coğrafi yapısı, oldukça sık ormanlık bir alandır, domuz ormanları örneğin askerin korkulu rüyasıdır, bir adım ötesini göremezsiniz, öyle muhteşemdir ki doğası insan gerçekten teröre üzülüyor hakkari gibi doğa harikası bir yerdir.
ikinci ana neden ise etnik kökenidir, tunceli ağırlıklı olarak kürt alevilerinin yaşadığı bir bölgedir, fakat unutulan konu kürt alevisi diye birşeyin olmadığıdır, alevi öz be öz türkmendir, en büyük düşmanı da kürtlerdir, tarihi az buçuk bilen yavuzun onlara karşı kürtleri kullandığını bilir. kürt alevisi denilen şey ise ermenilerin kendi kimliklerini saklamak için buldukları kamuflajdır, evet bazı arkadaşlar kızsa da kürt alevisi denilen olgu ermenilerin kabuk değiştirmiş şeklinden başka bir şey değildir, bu nedenle halkın bu yapısı ile terörü oradan sökmek kolay değildir. nitekim sözlüğün hiç tepki vermemesine üzüldüğüm ve bir o kadar kızdığım ovacık'taki savcımızın şehit edilme olayının gündüz vakti gerçekleşmesi ve halkın ciddi bir kısmının saldırıyı gerçekleştiren köpeklerin nereye gittiğini alenen görmesine rağmen susması ve bilgi vermemesi de buna örnektir.
geçmişten beri bu böyleydi. osmanlı döneminde 19. yy ın sonlarındakileri de sayarsak dersim ve tunceli'de bugüne kadar 30 dan fazla ayaklanma ve devlete isyan olmuştur. en bilindiği de atatürk dönemindeki dersim olayıdır. bi yakmamış şu amk köyünü.30 bin kişi yaşıyor zaten yak gitsin ot bile bitmesin artık orada.
tunceli vatan toprağı, vatan toprağı ise namusdur.
namusunu teröriste çiğneten namussuzların, toprağına sövmesi ise başlıbaşına bir namussuzluktur.
Mehmet Moğultay ve Kemal Kılıçdaroğlu gibi el attığı her yerde mezhepçi tahakkümü başlatarak, yargıda ve CHP'de kendilerinden olan insanları üstün mevkilere getirmeleriyle, kendilerinden olmayan insanları ise dışlamalarıyla ünlüler benim gözümde.

Ama siz belli ki hiç Tuncelili tanımamışsınız, çünkü ne kadar mezhep faşisti olsalar da, ne kadar ayrılıkçı olsalar da hepsi aynı değildir, hepsi terörist değildir. Aksine iyi insanlarda çıkar içinden. Her yerde olduğu gibi. Ben buna çok kez şahit oldum.
btp lideri muhterem prof. dr. haydar baş hocaefendi hazretlerine sorulması gereken konudur.
Komünist partiye oy veren aptallar olduğu için doğru onermedir . Evet.
https://www.youtube.com/watch?v=I1iThUdJ6tg

iyi seyirler efenim.
Hayatında tunceliye gitmemiş tuncelilerle konuşmamış kişi beyanıdır.
2 sene görev nedeniyle yaşamamın verdigi tecrübeyle söylüyorum: düşündügünüzden fazlası var.
Dağ teröristinin dısında şehir teröristleri de vardır. haftanın 5 6 günü yürüyüş yaparlar, karakola taş molotof atarlar, kürdistan eylemleri yaparllar. Zaten 25in üstünde terör partisinin bulunmasındanda anlasılabilecek bir durumdur.

bunların dısında '' çok calısıp halkımın onurunu kurtaracagım'' mantıgındadır cogu. Gerisini siz düsünün.

Ayrıca insanların bu konu hakkında hicbirsey bilmeylp kulaktan dolma bilgilerle boş yorumlar yapmasıda bir o kadar garip.
%90'ından daha fazlasının kripto ermeni olmasıyla alâkalı bir durum olabilir.
"tarih tekerrürden ibarettir" sözüne, örnek teşkil eder.