bugün

bizim ordaki tekele girip 3 tane her zamankinden dediğimde. tak tak tak diye önüme dizilen bira.
en sevdiğim yanıda kapağı açarken çıkan viiuuuu sesi.
normalde tuborgu hiç tercih etmememe rağmen ilk içtğimden beri vazgeçemediğimdir.
boğazdan akışı yumuşacık ve çok keyif vericidir.
satışta çılgın atan favori biram. tuborg dolabı olmayan bakkalların efes dolabının dibinde sıkça rastlanılmaktadır
yemeklerle birlikte de güzel giden bira.
tadına doyulmayan bira. ben ki yılların efes fanatiği, bu birayı içtikten sonra efesi gözüm görmez oldu. ne baş ağrısı yapar ne şişkinlik. %100 malt olması da en büyük artısıdır.
"%100 malt" yazıyor ya hani işte ben onu bazen "%100 mal" diye okuyorum. sikindir efes içmekten kaynaklanıyor galiba.
tadından yenmeyen, su yerine bile olsa içilecek bira.
efesi siker atar. mis gibi biradır. hele şişesinin kapağını açarken çıkan o piuuu diye ses beni bitirmektedir. ayrıca şu an usulca yudumladığım biradır.
marmara bölgesinde birinciliği almış bira, diğer bölgeler ne durumda bilmiyorum ama fırtına gibi girdi piyasaya, diğer bölgelerede aldığı bu hızı yansıtacak gibi gözüküyor. arka arkaya farklı günlerde efes ile karşılaştırdım, karşılaştırmaz olaydım, kıyas kabul etmez. içki keyif için içilmesi gereken birşey, ızdırap olacaksa onun adı içki içmek olmuyor bence. efes ızdırap, tuborg gold keyifin karşılığı bu durumda. şişkinlik yapmadan, baş ağrıtmadan ilerleyen sürede de farklı keyfi ile sarmaya başlıyor sizi. yanılmıyorsam carlsberg satın aldıktan sonra bu atılımı gerçekleştirdiler, iyi de olmuş sonuç düşünülürse. geriye tek birşey kalıyor umarım bu kaliteyi hiçbir zaman düşürmezler. kısaca; %100 malt %100 gerçek bira.
kutusu, şişesi açık kalsa bile tadı değişmeyen tek bira.
5 eylüldeki gerze direnişinden sonra gerzelilerin içitiği biradır.çünkü anadolu grubu ürünlerinden olan efes pilsen boykot edilmektedir.
Piyasadaki en iyi biralardan biridir, efes'e tozunu attırmaktadır, severek içiyorum efendim.
şişesinin açma düzeneği * beni benden alan bira.
oksitlenmemiş olduğu için tadı bi değişik olan bira.
3 kutudan sonra mide siken efes'in eline veren biradır. ertesi güne 0'a yakın baş ağrısıyla uyanırsınız. mümkünse aldıktan sonra direk buzluğa atın.
hafiftir. alkole başlamak için idealdir. için içirin.
danimarka menşeili bira markası.
lezzeti, mide ekşitmemesi ve özellikle soğukken kendine aşık hatta köpek edebilitesi vardır.
ayrıca yanına kuma** istemez, kıskançtır. yeganedir ..
köşe tekel bayiimizdeki en iyi bira.
edit: tekel bayiimdeki en iyi bira.
kırmızı tuborg'un küçük kardeşidir. her ne kadar carlsberg'in gölgesinde kalsa da saygı duyduğum biradır. lezzetlidir.
eski bir efes içicisi olarak yaklaşık 2 aydır içmeye başladığım bira.
sloganında dedikleri gibi adam gibi bira
iyidir iyi...
son yıllarda insanların kendi kendine bahaneler üreterek efes'i bırakıp içmeye başladığı bira.
sabahları baş ağrısı, aşırı susuzluk hissi yapmaz. içerken şişirmez.
Tekelcilerin dolapta kalmadığında "sıcak iç bişey olmaz tadı aynıdır" dediği içecek.
efesin eline vermiştir. en sevdiğimdir.
kırmızı tuborg'un kardeşi, kötuluklerin anası, gunahların abcaoğludur.