bugün

kendi kendime teşhisini koyduğum ciddi bir tıbbi vakadır.

bu teşhisi koymam zor olmadı aslında; başta çok şahane giriler yazan bir yazar iken itü sözlükte, gün içerisinde sözlükten bir türlü çıkamadağım için trollük yapmaya başladığımı fark ettim. hani filmlerde olur ya çok yetenekli bir futbolcu ünlü olup iyi işler yaptıktan sonra eğlenceye, karıya, kıza, alkole verir kendini ve kendi kendine engel olmadan pasif bir oyuncu durumuna düşer. işte bende aynen öyle oldum değerli kardeşlerim bir an da verilen seri eksi oylar, troll diye vurulan damgalar beni trollük yapmaya daha çok itti
trollük yaptım,
trollük yaptım,
trollük yaptım
ve bir gün baktım ki o sözlüğün kapısının önündeyim. ilk zamanlarımda yazdığım onlarca girinin yedeğinin olmadan uçup gitmesi daha da güçlendirdi içimdeki trollüğü. kendimi düzeltirim diyerek sözlükten ziyade duyuruya verdim kendimi trollük yapma şansım olmaz diye düşünüyordum ama insanların açtığı onlarca saçma sapan soru başlığının altında trollük yapmadan duramadım
trollük yaptım,
trollük yaptım,
trollük yaptım
ve yine bir pazar sabahı kapının önünde buldum kendimi. aslında kötü yazmıyordum, aslında her sorulanı gayet iyi biliyordum ama trollük yapmadan da edemiyordum ve bu hastalığım yüzünden genelde çok iyi bir kullanıcı olsam da hep kapının önüne atıldım. neyse ki uludağ sahip çıktı bana başlarda trollük yapmaya çalıştım ama zevk almadım çünkü etrafıma baktığımda zaten herkes trolldü ve vazgeçtim bu işi yapmaktan yine akıllı, uslu bir yazar olan islergucler oldum.

saolun uludağ sözlüğe hayat veren troll dostlarım, emekçi arkadaşlarım sayenizde ben kurtuldum ama şunu hiç bir zaman unutmayın: ''bir troll ölür bin troll doğar'' allah troll'ü korusun.
uludağ sözlük trol aday adaylarının epey yanlış anladığı durumdur.

cinsellik, din, siyaset ve ırkçılığı harman ederek trol olunmaz arkadaşlar.
siyaset içerikli bir başlıkta parti holiganlığı yapıp cinsellik başlığına gidip salya sümük abazanlık yapmayın.
formata en az %75 aykırı entry giren, ortalığı karıştırmaya çalışan, uludağ sözlük'le alakası olmayan, saçma sapan entryler giren, saçma sapan başlıklar açan kişinin yaptığı eyleme verilen ad.
kim sana "abi saygılar modu" na girmiş hergele.

özelden yazdıklarımız da incelenebilir en nihayetinde.

bizim soyunu, sopunu bilmeyen ite saygımız mı olur da, bahsettiğin moda girelim. al voltanı git.

yetmezse voltajlarız, o da olmadı priz var.
en güzel yanı, ne yaparsan yap, kimsenin kusuruna bakmamasıdır, reel hayattaki deli olmanın rahatlığını sanal ortamda yaşamaktır. normalde nick altına 10 defa yazamazsın, kendi başlığını uplayamazsın, yani utanırsın, ama trole günah değildir.
Günümüz sözlük embesillerinin yanlış anladığı şey.

Trollük, sadece küfür yemekten, nefret edilmekten ibaret degildir.

Trollük, herkesin yapacağı bir sey de değil.

Biraz ezber bozacaksin. Bi kere trolledigin konuda burdaki birçok yazarin agzini kiracaksin.

Bizimkiler sadece kendime nasil sovdursem derdinde. Geri kalan kalabaligin cogunlugu da bunlara ortalama vatandasin vereceği "mantikli" tepkileri veriyor.

Kendi kendilerine egleniyorlar lan ne guzel amina koyim ya!
trollü severim troll yapanı da severim. troll zeka ve beceri ister.

yalnız ensest ilişkiler, cinsel açlıklar, çocuk istismarı üzerinden trollük yapılmaz. bunun bir başka adı var fakat küfür edesim yok bugün.
yaşam biçimidir.bms de vardı sammy.
çok ince bir çizgide yürümektir.
şu an 2 tanesi hariç hepsi çizginin diğer tarafında.

(bkz: trollük ve orospu çocukluğu arasında ki ince çizgi)
Böyle bir şeydir.
görsel

Beybi!
Belli bir seviyeye kadar saygı duyulmali. Herkes yapamaz sonuçta. Kıvrak bir zeka da gerektirir. Şimdi bi klavye delikanlısı kolay olunmuyor yani.
kendisi 1 numaralı seovidir .

(bkz: soevi)
çift "l" ile açılan ve troll kelimesinin işe dönüştürülmüş, yapım eki almış, fakat tam anlamıyla da alamamış kelime.

troll kelimenin kökü ise
troll iki "l" ile yazılıyor ise
ve burada yapım eki -lık, lik, -luk, -lük ise

bu sözlükte troll diye bir başlığa 400 entry giriliyor ise,

nerde ulan bu "l" nin üçüncüsü? *

(bkz: trolllük)
can sıkıntılarını başka insanların canını sıkarak gidermeye çalışan, kimlik bunalımı içinde olan internet aleminin hastalıklı* tipleridir bunlar. 2003 civarı tek tük ortaya çıkmışlar ve 2008-2009 civarlarında da bir virüs gibi internet alemine yayılmışlardır. genellikle sözlükler bu tiplerin barınması için uygun ortamı sağlamaktadır.*tabii ki twitter çıktı çıkalı oraya da epeyce bir nüfus etmişlerdir. içlerinde zeka parıltısı arkadaşlar olduğu gibi, tamamen çöp beyinler de barındırmaktadır. troll'lük emek ister, zeka ister, mantıklı argümanlarla karşı tez ister, araştırma ister. efendim öyle her önüne gelen saçma sapan başlıklar sıçarak ben troll'üm kafasına girmesin yok öyle bir şey. sen anca olsan olsan trollcük*olursun.
Can sıkıntısına iyi gelen şeydir. Ama ayarını kaçırmadan insanca yapın ne yapıyorsanız.