bugün

abartısız 30 40 metre dizerdik bi kaç arkadaş sonrada tren gelip ezerken treni taşlardık yaşlar 5-10 yaş arası ne günlerdi.
bir başka rivayete göre ise, tren yayı ilkçağlarda kullanılmış, eski mısıryapımı bir tür mancınıktır. ortasına konulan taş, çocuk gibi ağırlıkları, mekanizmayı tutan ipin kesilmesiyle fırlatan bu eski savaş makinesi büyüyünce çok canlar yakmış, kadeş savaşında binlerce hitili' nin ebesinin hattuşilisini tersten görmesine vesile olmuştur.
Türkçe özürlü olmasına rağmen sözlükte başlık açacak kadar yürekli çocuktur.
tren yayının faidelerini bilmeyen çocuktur. inceleyelim:

tren yayı, serengetinin uçsuz düzlüklerinde, suya sabuna ihtiyaç duymaksızın, kendiliğinden, ağaç gölgelerinde yetişen bir bitkidir aslen.

yıllarca insanlığın bu bitkiden habersiz şekilde tren yolu inşaası ise tek kelime ile talihsizliktir.

ilk kez 1955 yılında, afgan asıllı bir fransız tarafından, saymanmutemetti adlı böcek türü incelenirken keşfedilmiş ve sonrasında tren yolu inşasında kullanılmaya başlanmıştır.

tren yayı, demirlerin hem birbirine sımsıkı sarılmasını hem de üzerinden tren geçerken esnemesini sağlayan, sonsuz faydalı, canım yhaaa bir bitkidir.
r leri söyleyemeyen tatlı çocuktur.
tren yayı, geleneksel yaylı çalgılarımızadandır.virtüöz düzeyinde icra için çok küçük yaşlarda başlanılması gereken, emek isteyen bir enstrümandır. yeteneği olan çocukların önüne taş koymamak lazım velhasılı.
(bkz: sus treninin yayını siktirtme bana)

babasını kızdıran çocuktur.
trene binmeyi seven çocuktur.
--spoiler--
treeen yayı hooşş yayııı
ley ley limi limi ley
--spoiler--

edit: tren yayıydı taşıdılar. 2 rekat eğlenmeyelim zaten.
ilerde tren garına tonluk kaya parçaları bırakması muhtemel çocuktur. bizim için "bu ne lan" dır ancak onun için "dünyayı ben yarattım" dır.

bu arada tren yayı neresi oluyor?
karasal yayına hizmet eden çocuktur.
trenin yayı oldugunu ogrenmemıze vesile olmus cocuk.

günler sonra gelen edit: başlığın ilk hâli tren yayı idi.
büyük bir işe imza atmış çocuktur.