Aklıma bu karikatürü getirmiştir.
görsel
Yaya olarak siz kırmızı yanarken karşıya geçmeye çalışırsanız ve bir araba size çarparsa ölürseniz.

Tebrikler.

Varislerinize nur topu gibi borç bıraktınız.
Trafik sigortası herhang bir durumda karşı tarafı ödemek içindir kasko ise kendi zararını ve her türlü zararını.Haklı haksız ayirt etmeksizin(alkol hariç)
Deli gibi akıllı kullananları akıllandırmayacak yenilik. Çünkü zaten bu şahıslar bunu idrak edecek zekaya sahip değiller.

Ama mesela senin 70 yaşındaki baban onca uyarmana rağmen keçi inadından ille de direksiyona geçip o bitmiş refleksi ile bir kazaya ve belki allah korusun ölüme sebebiyet olacak ama sen kalkıp bunun hem ezikligini hem de maddi eziyetini çekeceksin.

Naparsin? Babanı eve mi kilitleyeceksin direksiyona geçmemesi için. Bu ülkenin her yeri boka batmış durumda.

Bu yeniliğe kadar nizam gelmesi gereken o kadar çok şey var ki.

Sigortaya bi dünya parayi neden ödüyoruz o vakit madem zaten para benim cebimden çıkacak? ??
diyanetin ''canınız allah'a emanet'' fetvasıyla tartışmaların son bulacağı düzenleme.
çok ağır bir salaklık var burada.
sen kalk zorunlu poliçelere %200-300 oranında zam yap, vatandaş teselliyi can ve mal güvenliğinde bulsun yetmezmiş gibi bir de uydurma bir düzenleme ile bu hakkı onlardan al. yemin ediyorum yatacak yeriniz yok. allah belanızı versin.
saçmalıktır bu trafik sigortasının mantığına aykırıdır bir kere. trafik sigortasını neden yaptırıyor sürücüler kaza, ölüm, yaralamalarda mağduriyet yaşanmaması için. şimdi trafik sigortaları ölüm ve sakatlıkta 310 bin tl para ödemesi yapmaktadır fiyatın yüksek olmasının asıl nedeni budur işte. bir ölümlü kaza olsa hoooop 100 binlerce para ölen kişinin yakınlarına veriliyor. bu afaki rakamlar düşerse trafik sigortasının fiyatı da düşer. lan şimdi kırmızıda geçen parayı kendi ödeyecek diyorsunuz iyi de kimse kırmızıda geçtim kaza yaptım demiyor ki o nasıl olacak.
(bkz: durmak yok milleti sikmeye devam)

pirimleri 5-6 ya katlandı . şimdide birazda burdan sokalım dediler.

peki bu hükümet bu cumhurbaşkanı başbakan neden bir tepki vermez .

myanmarda olanlara ağlayan başbakan kendi milletine kol gibi kazık sokulurken neden gıkı çıkmaz.

19 milyon araç sahibi var bu ülkede hacı.

zengine zaten dokanmaz. giren çıkan yine garibana .
sigorta kavramının sakatlığını göstermesi açısından dikkate değer bir değişimdir.

sonuç itibariyle o halde sigorta niye var ? demek ki olmasa da olur. sigorta adı üstünde..