bugün

ehliyette zeka testi ve eğitim seviyesi.
http://www.documentingrea...nt-car-vs-bus-crash10.jpg
Yürümek.
trafiği tıkamaktır açık ve net.

ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarını %100'e kadar azalttığı kanıtlanmıştır.
Eğitimdir. Trafikte hayvan gibi araba kullanan öküzler kadar hayvan gibi hareket eden yaya öküzlerde var. Eğitim, eğitim.
Kimse araba sürmesin.*
ulaşım yasağı getirmektir. Yaya OLARAK gidin gideceğiniz yere.
araba, motor ve kamyon kullanımını yasaklamak. taksileri yasaklamak. dolmuşları yasaklamak. türkiye vatandaşlarının tek kullanabildiği araç kepçedir. herkes kepçe kullansın, bu sorun çözülsün.
Devletin çözümü 40 yaş altı herkesten sigorta ücreti olarak 1.400 istenmesi.

Hay amk ne kadar salak adam varsa bizi yönetiyor ya.
Nüfusun azalması.
trafikte ani fren yapma!
trafikte ikaz ışıklarını zamanında doğru şekilde kullan!
şerit ihlali yapma!
ve en önemlisi emniyet kemerini tak!

bunları uygularsan kaza yapma oranın çok düşer...
Daha çok yol yapmak. Evet.
ülkenin her yanını demir ağlarla örmek ve bakımlarını adam gibi yapmaktır. iyi işleyen bir demir yolu sistemimiz olsa trafik kazaları yüzde 75 azalır.
Bizde kazaların %80’i dönel kavşaklarda oluyor. Çünkü insanlar kavşağa girmeyi, kavşakta dönmeyi ve geçiş hakkını bilmiyor. Bizde Avrupa tipi dönel kavşak yerine Amerika tipi ışıklı dörtyolağzı kavşak lazım. En azından kırmızı ışık yanarken vızır vızır akan trafikte geçmeye kimsenin götü yemez.
bütün yolları kapatın, sıfır trafik kazası.
araba fiyatlarına ve vergilerine büyük zamlar yapılması değildir herhalde...
öncelikle hız limitleri konusunda yapılacak teknik ve teknolojik cihazlar sayesinde hız limitlerini aşan sürücüye anında gönderilen ve yüklü miktarda kesilecek olan çaydırıcı cezalar. yıl olmuş 2023, halâ radar diye bir şey var.
akabinde sürücünün ehliyetine uzun süre el koyma cezası da cabası olmalı.
Akaryakıta dudak uçuklatıcı zamlar yapmak. Hükümetimize bu konuda büyük görev düşüyor.