bugün

(bkz: karadenizli kızlarla derdi olan insan)
gerçekten güzel kızlardır. benim tanıştıklarım da öyle olabilir ama gördüğüm kadarıyla güzeller.
edit: hayır yani eksilemekteki amaç ne çekemiyor musun güzel olmalarını tipsiz seni.
adamın belindeki kuşağa kurşun atarlar. birtek penisleri eksiktir, her türlü erkek aktivitesini bir trabzonlu kızda görebilirsiniz. espirili, cesur, tuttuğunu koparan ve çok zekidirler. genelde kalabalık aile yapısı içindedirler. bu sebeple, hem birbirlerine destek olurlar hemde rekabetçi olurlar bu yüzden de çok başarılı olurlar.
hani derler ya "izmir kızları, çerkez kızları çok güzel olur" yalan külliyen yalan. trabzon kızları güzellik konusunda herkese fark atar. yüzleri güzeldir, dilleri de güzeldir. az biraz sinirlidirler belki ama o kadar olacak. kocasından daha uzun yaşama konusunda da açık ara liderdir bunlar söylemiş olayım.

izmir kızları da güzeldir ama makyaj ve dekolte sayesinde güzeldir.
çerkez kızları güzeldir evet ama lafta güzeldir.
balıkesir kızları tabii ki güzeldir ama höşmerim daha da güzeldir...
insanları her fırsatta genellemek ve gruplaşmak adına, vurun abalıya dercesine eleştirilmiş hatunlar. çirkin mi dememişleri hanzo mu?

trabzon'lu tüm kızları tanır da bilirmiş gibi ahkam kesmek gibi olmuş. görüntüye böylesine takılmak, ya da siyasi, sosyal nefretini böylesine kusmak nedir anlam veremiyorum.

tüm türkiye miss model, trabzonlular ehh kaka.

avukatları değilim fakat ben de trabzonluyum çok şükür.
halimden de memnunum. toprağımın tabiatındandır hırçınım.

ama bilemediniz beyler, hokka gibi burnum, aslan gibi yüreğim, kara kaşım kara da gözüm var.

çocukken de sokakta, sarı pipi kızdırma sakın beni, mandallarım seni diye ahkam keserdim.

yazılanlara gocunmadım fakat bu kadar da görüntü anlamında eleştiri yapılmasına karşıyım.
Oraların havasından suyundan mı bilinmez genelde hoş hatunlardır. Çoğuda milliyetçidir bu ayrı bir çekicilik katabilir.
sanıldığı gibi burunları büyük değildir. burunları büyük diyenleri trabzon'a davet ediyoruz özellikle o meydan'a forum'a bir uğrayın bakalım türkiye'de bir çok anadolu şehrindeki kızlardan daha havalı hoş kızlardır. öyle pısırık falan değil son derece delikanlı , kendi ayakları üzerinde durabilen kızlardır. hee o beğenmeyelere de kalmadı kızlarımız.

ayrıca ünlü bir karadeniz atasözü der ki ' geliysen gel gelmeysen haydee '.
daha ufacık iken dağa fındık toplamaya çıkan, inek besleyip sağan, ormandan odun taşıyan kızlardır, annemdir teyzelerimdir. bu kızlar güçlü kuvvetli, asi, inatçı olmasın da kim olsun?
hem güzel hem namuslu olurlar. ölürüm.
burunları büyük falan değildir.
sonuna kadar, kanlı kavgalar yapacak kadar erkeğinin yanındadır.
canını verir ailesi, sevdikleri için.
delikanlı kızlardır.
sevimli, şirin olabiliyorlar; lakin fazla erkeksi duruyorlar. muhabbetleri de çekilmiyor. inatçılar. çoğu iyi kalplidir yalnız; içlerinde pek azı verişkendir. müslüman-türk anlayışı güderler.
burun farkıyla öndedirler.
memleketteki diğer bölgelerdeki çok adamdan daha adam olan kızlardır.
ronaldoya trip atan kızdır.
görsel
Genelde açık tenli olurlar.