bugün

Türkiye'nin tabularının %90'ını oluşturan gereksiz bir vesvesedir aslında. Daha çok "elalem ne der?" tarzında kullanımı vardır. Tabiki bunun için insanlara ne kızabilir ne de onları küçük görebiliriz çünkü bu ananevi bir şeydir. Kısa zamanda aşılırsa çok daha güzel bir toplum olabileceğimize inanıyorum.

okuyana ufak bir not: okurken ideolojilerinizi bir kenara bırakıp öyle okuyun. Ben kendi düşüncelerimi belirtiyorum sadece.
(bkz: elalem ne der)
(bkz: mahalle baskısı)
ülkemizde insanların özgürlüklerini kısıtlayan bakış açısı, bir an önce kurtulmalı ve istenildiği gibi yaşanmalıdır hayat.
düşünce polisinin takibinde olmaktır efendim.
Bu düşünceye takılıp kalan insanın yaptığı hiçbir davranış kendisine ait değildir.
bu anlayış kıt kanaât de olsa gül gibi 60'ların türkiye'sini sikip atmış, 50 yılda yerine suratına tükürülmeyecek, tuvaletine sıçılmayacak bir ülke yaratmıştır.

bu anlayışın arkasında da dini siyasete âlet eden politikacılar vardır. bu yalnızca türkiye değil, abd ve çoğu batı ülkesi için de geçerlidir. gelin gelelim onlarda rejim diktatörlüğe doğru koşar adım gitmiyor.
mahalle baskısı.
özgürce yaşayamamak.

ya toplumu s.edin artık.
o ne der şu ne der diye diye istediğini yapamaz oldu insanlar.