bugün

çok oturgaçlı götürgeç.
Metro,tramway,vapur da bu sınıfta bulunur.Uzun zamandır kullanmadığım araçlardır benim düşünceme göre bunlara harcanacak para başka kaleme aktarılsın ve oto alım vergileri düşürülerek daha fazla insan araba sahibi yapılsın,zaten beceremiyorlar toplu taşıma işini.*
toplu taşınanlar konserveye dönse de, bi nebze de olsa trafiğin yoğunluğunu azaltmada olumlu rol oynayan araçlardır.
bu araçların yolcu almaya doymadığı ve bu yüzden her durakta yolcu almaya devam ettikleri için yolcuların birer sinek gibi cama yapışmalarına neden olan araçlardır. çoğu zaman aşırı doluluk sebebi ile bir durakta inmek isteyen vatandaşın, bi sonraki belki de daha sonraki durakta inmesine neden olur.
bazı insanların ısrarla kapı ağzında durarak , inenden binenden laf yediği ulaşım araçları..8 durak sonra inecek olsalar dahi , cama yapışan oyuncak ayı misali kapı ağzına yapışırlar. (bkz: metro)
sabahın kör vaktinde belki şu koltukta uyurum azcık ümidiyle oturduğu koltuktan bi rock meraklısının dinlediği son ses şarkıyla yerinden fırlayan bir avuç insanın zoraki bindiği araçtır.
yolcularının içerisinde bir top bulunan taşıma aracı.
(bkz: top denmez ona gay denir)
transporting vehicle with the ball...

(bkz: chicken translate)
zorunlu kullanılan araçtır. içinde çok komik olaylar yaşanır. ama ramazan aylarında ayrı bir ortamı olan yerdir.
(bkz: ikarus)
(bkz: koruklu otobus)
(bkz: citaro)
Sex hikayelerine kategori açacak kadar yer etmiş bir fantazi çeşididir.
tüm dünyada yerel yönetimler ve/veya özel teşebbüsler tarafından sağlanan bir hizmettir.
düşük kar ile halka hizmet vermek belediyenin görevidir. her ne kadar belediyeler için rant kapısı olsa da!...
önden bindirgeçli arkadan indirgeçli araç.
Orta ve daha altı gelir seviyesine sahip emekçi halkın ulaşım aracıdır.
bunların en cefakarı bursada, ikinci dünya savaşından daha eski kampüs-otogar arası çalışan 93 nolu otobüslerdir. *

dipnot: yenilendiler, yeşilden sarıya terfi ettiler, daha bi derli toplu taşıyorlar...
'arkamdaki bana dayıyor mu lan' düşüncesi ile 'acaba önümdeki dayadıgımı düşünuyor mudur' düşüncesini birbirine kırdıran çok oturgaçlı götürgeç.
öğrencilerinin vazgecilmezi olmazsa olmazidir kendileri, son zamanlarda baya götü kalkti ama.
en ihtiyaç duyulan zamanda giden araçtır. yetişilse bile içinde sağa sola savrulmaktan dolayı rahatsızlık duyulur. hiç sevmem. bu yüzden bisiklete biniyorum