bugün

halı sahalarda boy gösteren şişmandır. rakipte görünce aha rakipte şişko var kesin yeneriz dedirtse de hayvani şutları ve topa hakimiyeti ile göz doldurur. neredeyse hiç koşmaz ama kritik goller atıp rakibin gücüne güç katar. ancak iyi rakiplere karşı oynandığında neredeyse defansa hiç yardım etmeyen bu şişman sırıtmaya başlar. bu adam vasat ve vasat altı maçların yıldızıdır anlayacağın.
demek ki bu tipler yurdun dört köşesine dere otu gibi serpiştirilmiş. ben de diyordum lan birisi her halı saha maça gidişimde beni mi takip ediyor. şaka biyana savunma yapmazlar ama iyi top saklar ve ara pasları da sağlamdır. en az bir tane şart.
(bkz: iyi vurur)
Gençliğini top oynayarak geçirmiş, evlendikten sonra olan olmuş; halı saha idolüdür.

Muhabbetleri iyidir, babacandır.
Bunlar halı sahadaki eskiden amatör veya profesyonel futbol oynamış babacan göbekli adamlardır, maça heyecan katarlar.
(bkz: yıldırım demirören)

iyi şişman değil, kötü şişman ama şişman.
çakma barcelona formasını dandik bir kramponla tamamlayan, karısının izniyle maçlara gelen, kafasının ortası kel, bıyıklı esnaftır.
(bkz: bir yanlış diğer doğruları götürür) . Şişmanlığından kaybeder.
en izlemesi anlari topu göğüsle stop ettikleri andir. şiirseldir.
evet o benim. Zamanında alt yapıdayken ayağımı kırdım, çektiğim sıkıntılar nedeniyle de ciddi olarak futbol oynamaktan korktum, hala da halı sahada ikili mücadeleye temkinli girerim ve evet şişmanım.
benim kuzenim lan bu adam. aynısı. zor maçlarda sıçıyor ama çağırmıyoruz o yüzden. bir de az koşsa da ikili mücadelede iyi oluyorlar çok aşırı yağlı değillerse.
genelde "olum sen kilo versen ahmet'ten daha iyi oyuncusun aslında" gibi sözlerle muhatap olan şişmandır. ben denizdir.