bugün

zor bir pozisyonda topu uçaraktan kurtarmıştır akabinde yerden bir hışımla kalkarlar en yakınındaki savunma oyuncusuna el kol hareketi yaparak bağırmaya başlarlar ve amma kurtardım ama hareketleriyle maça devam ederler..
çıkardığı toptan sonra korner kullanılacaksa en yakınındaki arkadaşını tekme, tokat mütemadiyen popoya şaplak ile ön direğe yollama hareketleriyle devam eden hadisedir.
(bkz: top kurtarmak)
topu tutmuşsa hemen oyun kurma moduna geçer. "açılın, açılın lan, şükrü sen depar at karşı kaleye kadar, ben topu senin ayağına yapıştırıyorum şimdi" havasındadır. az önce sürünüyorken şimdi bunları yapacak kadar karizmatik olmaya cesaret etmek çirkindir. *
"aslında degajları da sikimle atsam daha isabetli olur ama fifa izin vermiyor be abi" diye isyan eden tiplerdir.
(bkz: volkan demirel)'in sevilla macını kurtardıktan sonraki tribidir.

Genellikle içinden şu cümleler geçer:

+Dünyanın en iyi kalecisi benim.

+Takımı sırtımda taşıyorum.

+Bu takım ben olmasam küme düşerdi.
rahatlıkla alabileceği topu, uçarak kornere yumruklayan ve çevresine ''panterim ulan'' nidasıyla bakış atan kaleci tipi.
(bkz: volkan demirel)
olmadığı için ne yapsa trip diye algılanır. kalecinin kalkıp, 'aslında rakibi ben tek başıma sikertirim!' diye düşüneceğini düşünmeyen azınlıktanım. evet kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
sonrasında uzaklara derin bir bakış atıp şoktan çıktıktan sonra el hareketleriyle arkadaşlarını hücuma göndermeye çalışır.
versiyon 1 :

- nerdesiniz lan o adam nasıl bana şut çeker !

tarzında elini kolunu sallar, hatta arkadaşı varsa yanında ona bir tane tokat atar... genellikle kaleciler savunmaya bağırır çağırır.

versiyon 2:

vardır topu kurtarmıştır, çok sakin bir şekilde ayağa kalkar tebrik için gelen arkadaşlarına " tamam lan bir şey yok korner atacaklar adam tutun " şeklinde hareket yaparlar.

versiyon 3 :

topu kurtardıktan sonra ayağa kalkar " kurtardım ulaaaaaaan " diye bağırır. hırslanır tebrik için gelen arkadaşına sarılır !
-çıııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııık.*
dunayayı kurataran insanın tribyle benzerlik gösterir.
genelde kurtarışın hemen ertesinde ayağa kalkıp en yakındaki defans oyuncusuna bağırmak şeklindedir. artistliğin hat safhada olduğu triplerdir.
orkun uşak'ta aşırı halde bulunan olay.
hemen havalara girer.
- hüso sen ön direği tut abi,öküz sen ne arıyon orda adamı tut adamı!
- buda bi top kurtardı diye kalkmayan tarafı kalmadı!
hele bide kornere çıktıysa top gelen korner atışı yay a doğru bile olsa çıkıp o topa vurduran ego patlaması.

(bkz: yareppim ya)
topu kolay bir şekilde tutmuşsa bile, topla birlikte bir süre yerde yuvarlanır bu kaleci.
sahaya dönüp bağırma tribidir. fakat kimse kendisini dinlemez, o ayrı. artislenir, bir şeyler olur. sonra gol yer. hakeme koşar.

(bkz: volkan demirel)*
(bkz: orkun uşak)
bazı takozların cenesini yorar.*
g.tünün rakımı yükselmiş kalecidir.
http://resimler.haberler....germenin-geregi-yok_o.jpg

tam olarak bu.
volkan denilen kalecide bu trip fazlasıyla belirgindir. hayır elini uzatsan alacağın top için havaya uçup poz verdin anladık! neden başınla defanstakileri azarlar gibi hareket yapıyorsun? artist!
tutulması çok kolay olan ancak estetik görünsün diye topu tuttuktan sonra iki dizi üzerinde yere uzanan, topu oyuna sokma esnasında sektirerek kameralara poz veren kaleci davranışlarıdır. ayrıca defansa bağırarak trip atmaları da en çok görülen kaleci triplerindendir. bu konuda en detaylı örnek;
(bkz: volkan demirel)
eller birbirine vurularak ''tarak kafalı japon askerleri sizden biir b*k olmaz yine ben kurtardım hepinizi'' bakışı atılır ortaya.
topu hızla oyuna sokar, defans oyuncularından birisi kalecinin kafasına vurur * trip tamamlanır.