bugün

firma sahiplerinin kus fetisi oldugu turk otomobil fabrikalari anonim sirketi. yedek parcalari simitciden bile bulunabilen arabalar uretmisti.
bir araba markası.

güvenliğiyle ilgili eleştiriler hakkında konuşmağa gerek yok sanırım. ama emin olun, "off tofaş resmen yürüyen teneke" demeğe de gerek yok.

modifiyeci apaçilerin dışında bu arabaya binen insanların derdi nedir?

dört tekerli bir araca binebilmek. karda kışta, çoluğunu çocuğunu bir yere götürebilmek. 3 kişilik bir aileyi küçücük bir motorsiklete sığdırmaya çalışmaktan kurtulmak.

o yüzden tofaşı enine boyuna tartışmanın anlamı yok.

illa tartışacaksak, kendi yurttaşlarımıza güvenli ve ucuz bir arabayı onlarca senedir sunamamamız bence güzel bir konu başlığı olur.
üretilen kuş serisi yerli arabalardan sonra asla güvenmeyeceğim firma.

hayır anlamadığım şey yıllarca adamlar olmayan teknolojide ki araçları uçuk fiyatlarla millete sattılar ve millet de yerli araba sevdasına aldı bu arabaları ama ne bir teknolojide ilerleme ne de konforunda artma oldu bu araçların. hayır arkadaş bir klima koymaktanda mı acizdin anlamıyorum ki. hidrolik direksiyonun standart olduğu zamanlarda yeni teknoloji diye yutturdular millete. şimdi kalkmış devlet yerli araba için yine bu adamların kapısını çalıyor. yahu geçmişe dönüp bir bakın. bu adamların nasıl araba yapacağı belli.

valla haberi ilk okuduğumda "şimdi yandık." dedim. yapmayın etmeyin sayın devlet büyükleri. bizi bu adamların eline mahkum etmeyin. ya güzelim saab dururken orada bu adamlara vereceğiniz maddi destekle gidin satın alın zaten batmış olan şirketi, eski arabalarını saab'ın sıfır diye karşımıza çıkarın almayan ne olsun. ama bu adamların eline vermeyin bu işi. millet önceden pişman oldu siz de pişman olursunuz. etmeyin!
Türkiye nin efektif kullanmadığı şirket.

Arkadaş demiş bak babası 20 yıldır orada çalışıyormuş. Daha eskileride vardır. bildiğin otomotiv alanında okul lan. Kurumsal hafızası falan inanılmaz hala yerli otomobil üretmiyoruz.

Elinde yetişmiş eleman ara eleman var hemde tecrübeli. Mühendis var fabrika var hatta bu fabrika ile geçinen şehir var ama yerli otomobil yerli motor üretecek bir iş adamı hadi o cesaret etmiyor bir siyasi otorite yok.

Gerçi bizim millet ilk üretilen %100 yerli otomobili ölümüne boklar. Tabut der, götüm gibi der gider yine tok kapı sesli almana domalır.
Ürettikleri ve satın aldıkları parçalarda kaliteye gereken önemi vermeyen (allaha emanet gidiyorsunuz) Turkish company (!) . Fiat ne derse o olur bu şirkette. Mesela işlenecek en ufak parçaların teknik dökümanları ve resimleri italya dan gelir. Siz ismine bakmayın şirketin , Türk yazıyor lakin hikaye. Herşey italyanca çözülür burda, yan sanayiye bile italyanca verirler herşeyi. O da değil bazen düşünüyorumda , italya'da resimleri hazırlayıp buraya yollayan mühendis projenin başı , burada ki mühendisler neyin başı ?
(bkz: doğan)
500 yıl sonra bulunduğunda inceleyecek heyetin aklına takılacak bazı efsaneleşmiş sorular olacaktır.

1. insanlar buna nasıl 8 kişi bindi?
2. bu arabaya binen neden rallici oluyor?
3. abart egzoz ve hayvan sesleri çıkaran korna ne amaçla kullanılmıştır?

onlar daha zeki olacakları için sorular daha fazla ve daha zeki olacaktır sanırım.
şu sıralarda işçi çıkarma eylemiyle bir önceki tanımı destekler hareketi yapmakta olan işletme.

üst tanımda geçen cümle:"burası bizim oyun alanımız ve size gösterecek daha çok şeyimiz var."
şimdi:"Top benim, oynatmıyom lan stir git!".

edit:üstte yazdıklarımın üzerinden daha 24 saat geçmeden benim elimden de almıştır topu.
işe alımlarda torpilin kol gezdiği firma.
edit: objektif olamayan insanların kötü oylamasına neden olan entry dir kendileri.. oysaki arşu alaya çıkmıştır firmanın ne halt olduğu, milletin gözünü açıp perdelerden kurtulması gerekir,orda çalışıyorum boq sürdürmem mantığıyla hiç bişey değişmez.değişmesinde zaten böle kalsın firmanız.
+9 kıro itemi kız tavlama efsunlu olanlar da mevcuttur.
işçisi olan bahtiyar çalı ile yurtsever cephe işçi birliği'nin açtığı davada açtığı davayı kaybederek yalanları tescillenen şirket. kriz bahanesiyle bir sürü işçi çıkaran, daha fazlasını ücretsiz izinlerle terbiye eden ancak en çok kar edenler sıralamasında üst sıraları zorlayan tofaş'ın böylece yalanları artık mahkemece kanıtlıdır. hayırlı olsun!

http://haber.sol.org.tr/s...-mahkum-oldu-haberi-16062
isminde "Türk" ibaresi geçen tek otomobil şirketidir.

Şu anki CEO'su Cengiz Eroldu'dur.
Rahmetli amcamın, 1975 - 1998 (23 yıl)
babamın, 1985 - 2008 (23 yıl)

yılları arasında çalıştığı fabrikadır.

şahsımın ise; 2002-2003 ve 2009 yıllarında yapmış olduğum stajlara vesile olan fabrikadır.

Gelelim sadede... insan kaynakları departmanındaki saygı değer kardeşim sana sesleniyorum..

uludağ ünide önlisans kalıp bitirdim, gazi ünide makine öğretmenliği bitirdim, askerliği yaptım, Kariyer.netten açık pozisyonlarına başvurdum.. Nadir olsa da özgeçmişimi görüntülüyorsunuz fakat aramıyor, sormuyor, geri dönüş yapmıyorsunuz.

yahu arkadaş sülalem senelerdir emrine amade olmuş keza benim de bir senelik bir geçmişim var.. üzüyorsunuz beni, yapmayın.

(bkz: telefonun başında çaresiz bekliyorum)
(bkz: fatoş) *
gümrük birliğinden önce piyasanın hakimi otomotiv şirketiydi.